Гнучкий розум, приховані лідерські задатки та непохитна цілеспрямованість перетворили сором'язливого, на перший погляд, класичного "ботана" з Сієтла на "акулу" світового бізнесу та справжнього комп'ютерного генія.

Білл Гейтс, син поважного адвоката, відмовився іти слідами батька. У школі він був слабенький у граматиці і вважав гуманітарні науки надто плоскими, а престижний Гарвард закинув після двох років навчання. Єдине, що по-справжньому цікавило юного вундеркінда, була математика та логіка.

Із зародженням ери інформаційних технологій Білл разом зі своїм шкільним товаришем Полом Алленом з головою поринають у програмування. Свої навички майбутні комп'ютерні генії розвивають на шкільних ЕОМ - праотцях сучасних комп'ютерів. Перші серйозні гроші — 20 тисяч доларів Гейтс заробив у 15 років, написавши програму для регулювання вуличного руху.

1975-го друзі Білл та Пол створюють нову мову програмування та пропонують її творцям першого масового комп'ютера. І хоча хлопці відверто лукавили, стверджуючи, що їхній BASIC написаний спеціально для "Альтаіра-8800", комп'ютер сприйняв програму як рідну. Так на ринку комп'ютерного програмного забезпечення народжується зірка Microsoft.

Своє вікно можливостей Білл Гейтс використав сповна: його віконний інтерфейс набуває неабиякої популярності серед користувачів, а продукція компанії продається шаленими темпами. Якось ще у Гарварді, Гейтс самовпевнено сказав одному своєму професорові, що стане мільйонером у тридцять років. І він майже не помилився — у тридцять один став мільярдером.

Сьогодні компанія Microsoft виросла у багатонаціональну корпорацію з річним оборотом у десятки мільярдів доларів, на яку працює понад 70 тисяч працівників у сотні країнах. Бізнес для Гейтса — це гра, у якій мінімум правил, а рахунок іде на гроші. Його неодноразово звинувачували у монополізації ринку інформаційних технологій.

Читайте також: Як епатажний мільярдер Річард Бренсон заробив свої 5 мільярдів

Недруги навіть закидають Гейтсу, що пожертвувані ним гроші на придбання шкільних комп'ютерів та програмного забезпечення для них так чи інакше повертаються у Microsoft. Білл Гейтс хоч і звик жити на широку ногу, залишається переконаним філантропом. Він самоусунувся від прямого керівництва у Microsoft та став більше часу приділяти благодійництву, жертвуючи на освіту та охорону здоров'я.

Подейкують, що навіть своїм трьом дітям Білл Гейтс, який не раз очолював рейтинг найбагатших людей планети, заповів по якихось скромних 10 мільйонів доларів. Мабуть, як стартовий капітал для написання власної історії успіху.