За два місяці підприємці та волонтери, котрі залучені до фонду Hope UA, змогли передати понад 2 тисячі тонн гуманітарної допомоги вартістю понад 4 мільйони доларів.

Читайте також За добу зібрали 30 мільйонів: IT-спільнота купує літак для ЗСУ

Наступна ціль – будівництво соціального житла для вимушених переселенців. Для цього проєкту фонд шукає партнерів як в Україні, так і за кордоном. Про діяльність фонду та його плани розповідаємо у матеріалі 24 каналу.

Історія фонду Hope UA

Фонд Hope UA створили відразу після початку повномасштабного вторгнення Росії на Україну з групою небайдужих підприємців із різних галузей, розповідає керівник організації Роман Гринкевич. Вони розуміли, що мають забезпечити надійний тил для військових на передовій. Зараз у фонді працює близько 50 людей. Через склад нашого фонду пройшло понад 2 тисячі тонн гуманітарної допомоги різного типу вартістю понад 4 мільйони доларів, зокрема, близько 3,5 – 4 тисяч бронежилетів та 2,5 тисячі касок. Від початку фонд функціонував на власні кошти, а тепер починає збирати пожертви від благодійників.

"Від початку нашою ціллю була співпраця з офіційними партнерами, щоб надавати якісну гуманітарну допомогу, медичне та тактичне спорядження. Зараз ми співпрацюємо з понад 15 державами, у тому числі з фондами World Central Kitchen та Spirit of America. В Україні нашим партнером є фонд "Я Волноваха", який розвозить гуманітарну допомогу людям на окупованих територіях Донецької і Луганської областей", – каже Роман Гринкевич.

Яку допомогу надає фонд:

  • гуманітарна допомога;
  • медикаменти;
  • евакуація та тимчасове проживання;
  • тактичне забезпечення;
  • юридичні консультації;
  • психологічна допомога.

Як працює фонд Hope UA: відео

Як можна отримати допомогу фонду

Звернутися по допомогу можна через сайт, заповнивши відповідну форму, через соцмережі – Facebook та Instagram, а також за телефоном: +380 (67) 326 52 05, +380 (93) 852 64 01.

Кол-центр обробляє звернення, потім представники фонду перевіряють, що мають на складі. Якщо чогось бракує – шукають, де це замовити. Отримавши все необхідне, працівники фонду сортують його в окремий пакунок та відправляють. Уся гуманітарна допомога фіксується документально, на фото та відео для звітності.

Про проєкт соціального житла

Крім гуманітарної допомоги, фонд активно розвиває напрямок соціального житла для вимушених переселених осіб. Уже розробляється проєктно-кошторисна документація для кількох проєктів як приватних будинків, так і цілого житлового кварталу у Львівській та Житомирській областях. Фонд шукає земельні ділянки під будівництво, а також партнерів для будівництва – в Україні та за кордоном.

"Цього тижня ми презентуємо цей проєкт у Європі – у Любліні, Кракові, Брно, Празі, Братиславі, Відні, будемо зустрічатися з бізнесменами, політиками, журналістами. За нашим задумом, будівництво має зайняти від 2 до 5 місяців, проте це буде не тимчасове, а постійне житло з гарантією на 50 – 100 років. Ми хочемо, щоб наші люди жили в гідних умовах, тому в цих кварталах буде необхідна інфраструктура – дитсадок, супермаркет, аптека, амбулаторія, пошта, кафе", – розповідає Роман Гринкевич.

Соціальне житло від Благодійного Фонду "Hope UA": відео

Як допомогти фонду Hope UA

На сайті фонду можна зареєструватися як отримувачем, так і надавачем допомоги – гуманітарної, медичної, тактичної, фінансової. Першочергово у фонді закликають зараз долучатися грошовими пожертвами, особливо охочих допомогти з-за кордону, оскільки багато продукції є в Україні, і її легше, швидше та дешевше купити тут.

Крім того, фонд запускає напрямок психологічної допомоги і потребує для цього ще психологів. На деякі акції потрібні волонтери, про них можна дізнатися із соцмереж фонду.

Вас може зацікавити інтерв'ю з Позитивом про те, що війна показала, хто є хто насправді: відео