Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки з посиланням на слова очільниці відомства Лілії Гриневич.

Читайте також: "Вирішити якнайшвидше": у НАТО звернулися до України через конфлікт з Угорщиною

Ми дуже цінуємо конструктивну позицію Болгарії щодо Закону "Про освіту" та раді, що нарешті вдалося підписати Декларацію про гарантування прав осіб, які належать до національної меншини Болгарії, вивчати рідну мову та навчатися нею,
– йдеться в повідомлені.

У Декларації йдеться, що поряд з вивченням державної мови болгарська меншина матиме необхідні умови для вивчення та навчання рідною.

Міністр Валчев погодився з важливістю вивчення державної мови "як чинника інтеграції країни та суспільної згоди через розширення вживання державної мови у навчальному процесі, зокрема шляхом збільшення часу навчання державною мовою".

Гриневич нагадує, що українська реформа поступово впроваджує більше предметів, які вивчатимуться державною мовою з 5-го класу. Ця теза викликала різку критику Угорщини та зауваження з боку Румунії та Болгарії через зміни для школярів зі спільнот національних меншин.

Нагадаємо, глави МЗС Угорщини, Болгарії, Румунії і Греції підписали листа українському колезі Павлу Клімкіну. В листі дипломати висловили занепокоєння щодо нового українського закону про освіту. МЗС Болгарії також викликало заступника українського посла, де йому висловили занепокоєність у зв'язку з законом.