Українська стрічка за мотивами роману шведського письменника Торґні Ліндґрена "Джмелиний мед" трошки більше ніж два роки їздила по світу та здобувлав свої перемоги. Це перший український фільм, який відібрали одночасно на три кінофестивалі класу "А". І тільки сьогодні це сильне кіно виходить у всеукраїнський прокат.
Історія двох братів-гуцулів це справжнє живе кіно. Ігор Савиченко та Максим Асадчий, які продюсували стрічку, також працювали над фільмом "Поводир". І хоч "Брати" не такі розрекламовані, як "Поводир", вони впевненні, що стрічка матиме успіх та визнання. Так і сказали — "кіно для думаючого глядача".
Перед презентацією знімальна група розповідала про сприйняття українського продукту на різноманітних фестивалях. На Московському міжнародному кінофестивалі, де акторка Наталка Половинка отримала звання найкращої актриси, журналісти і просто глядачі плакали та вибачалися.
Режисерці Вікторії Трофіменко одна пара сказала, що в Росії такого кіно не знімають і ще не скоро знімуть. Плакали люди і в інших країнах, дякували авторам.
За кілька хвилин до початку показу на сцену вийшли усі, хто працював над фільмом та побажали приємного перегляду. Але окрім цього попередили, що після фільму глядач забуде своє ім’я. І ось ці важкі дві години. Мальовничі Карпати, прекрасна музика і для багатьох українців дивний гуцульський говір. Брати все життя перетворили у змагання між собою, і це змагання зжерло і життя їхніх близьких.
Першу частину фільму були моменти, коли глядачі і сміялися. Проте після однієї сцени в залі стало тихо. Майже по-мертвому. Фільм дійсно пробирає, сюжет вражає і не залишає байдужим. Ще годину після перегляду мозок намагається переварити побачене. Після перегляду був час запитань до акторів та авторів фільму. Проте, глядачі ще хвилин з 10 не могли відійти від фільму.
Від сьогодні "Брати" можуть переглянути у 25-ти містах України. Творці фільму кажуть, що можливо українську стрічку побачать ще й в Казахстані, Естонії та Латвії. Це справді якісне та сильне кіно, яке вчить. Більше нічого не хочу писати про цю стрічку, адже її просто потрібно побачити.
Читайте також: ТОП-7 найочікуваніших українських прем'єр цієї осені