Брати. Остання сповідь

Режисер: Вікторія Трофименко

Драматичний фільм знятий за романом "Джмелиний мед" шведцького письменника Торґні Ліндґрена. У стрічці зображено історію любові та ненависті двох братів-гуцулів, які доживають серед карпатських краєвидів в одному із сіл.

Фільм був представлений на 21 кінофестивалі, серед яких і три кінофоруми класу "А" в Гоа, Шанхаї та Москві. На останньому стрічка здобула приз кінокритиків, а також нагороду за найкращу жіночу роль.

На українські екрани стрічка вийде 24 вересня.

Пісня пісень

Режисер: Єва Нейман

Ця стрічка знята за мотивами ліричного твору єврейського письменника Шолом-Алейхема. У фільмі поетично зобразили єврейське містечко початку ХХ століття, де живуть Шимек і Бузя. Хоча всі зйомки відбувалися в Одесі та на її околицях.

Режисерка зізналася, що події, які відбувалися під час зйомок, а саме анексія Криму та пожежа у будинку профспілок, не могли не відбитись на настроях знімальної групи.

Фільм тріумфував на Одеському міжнародному кінофестивалі. У широкий прокат картина вийде восени, проте точної дати поки не відомо.

Російський дятел

Режисер: Чед Грасіа

Стрічка є спільним проектом України, США та Великобританії. Вона перемогла на фестивалі незалежного кіно "Санденс" у США в категорії "найкращий закордонний документальний фільм".

У картині показана історія українського художника Федора Александровича, який хоче дізнатися, що саме стало причиною катастрофи у Чорнобилі в 1986 році. В основі лежить теорія про те, що Чорнобильська катастрофа стала спробою Москви відвернути увагу від невдалого експерименту зі зброєю.

У прокат фільм вийде у другій половині листопада.

Окупація

Режисер: Валеріу Жєрєгі

Кінокартина оповідає про підпільну боротьбу УНР з більшовиками. Головну жіночу роль тут зіграє модель і співачка Дар’я Астаф’єва.

Над картиною працюють компанії «Інсайт медіа» (Україна), Prim-Plan Studio (Молдова) та Temple Film (Румунія).

Загублене місто

Режисер: Віталій Потрух

Це фантастична картина про зону відчуження, з якої ніхто не повертався, паралельні світи та мандрівки в часі.

Стрічку почали знімати ще в 2012 році, а в широкий прокат вийде лише восени 2015.

Політ золотої мушки

Режисер: Іван Кравчишин

Це екранізація колоритних оповідань Пана Марциняка (Богдана Волошина). Така собі "українська наївна комедія". У картині зображено Галичину у своєрідному "Кустуріца-style".

Прем’єра фільму планується у жовтні 2015 року.

Гетьман

Режисер: Валерій Ямбурський

Це екранізація роману Віктора Веретенникова. Фільм розповідає про долю однієї з найбільш суперечливих постатей в історії України, про людину, яка цю історію і змінила – про Богдана Хмельницького.

Але головною лінією сюжету стають не повстання, а трагічна любов Богдана Хмельницького до молодої польки Гелени.

Побачити цей фільм можна буде вже з 29 жовтня.

Читайте також: 40 маловідомих фактів про культовий серіал "Гра престолів"