Британія надіслала спеціальні листи до представництв всіх 26 країн ЄС з проханням оцінити, наскільки єврозакони покращують діяльність найрізноманітніших сфер життя цих країн: від ринку до довкілля.

Однак Франція та Німеччина офіційно відмовилися відповідати на листа. Французький дипкорпус заявив, що оцінка діяльності Євросоюзу - це внутрішні справи Британії, втручатися в які Франція не хоче.

А Ангела Меркель підкреслено ігнорує розмови Британії про імовірний вихід з ЄС, тож відмова офіційного Берліну брати участь в "опитуванні" теж не дивує.

Насправді на листа Кемерона відповіли тільки Італія та Швеція, які завжди підтримували Великобританію в ЄС. Однак ніхто з членів Союзу, окрім Німеччини та Франції, не протестував відверто.

Разом з Францією та Німеччиною Британія утворювала "велику трійку" Євросоюзу. Критику Туманного Альбіону двома гігантами ЄС називають поступовою ізоляцією Великобританії.

"Незручним членом" ЄС Великобританія стала після того, як її прем'єр Девід Кемерон заявив, що членство країни в Євросоюзі дає їй сумнівні преференції. Тому у Британії мають провести референдум з приводу того, чи варто країні залишатися в Євросоюзі.