Вже півтора мільйона британців вимагають від уряду відмовитися від Brexit. Вони підписали відповідну петицію на офіційному порталі. І кількість підписів продовжує зростати.

Читайте також: Тереза Мей назвала крайній термін для початку Brexit

Чого вимагають британці у петиції?

Залишитися в Євросоюзі. Уряд, мовляв, неодноразово заявляв, що вихід з ЄС є "волею народу". Тож петиція, про яку йде мова, покликана продемонструвати, що воля народу інакша, аніж уряд собі думає.

До слова, згідно з умовами офіційного порталу петицій – уряд зобов'язаний дати відповідь на петицію, яку підписали хоча б 10 тисяч громадян. А от парламент повинен розглянути ті петиції, які набрали понад 100 тисяч підписів. Тож набрані півтора мільйона – більш ніж переконливий аргумент.

Що таке Brexit? Це – вихід Великої Британії зі складу Європейського Союзу. Референдум з цього питання відбувся ще 23 червня 2016 року. За вихід з Євросоюзу проголосувало 51,9% осіб. За те, щоб залишитись у складі ЄС – 48,1%.

Чому Британія так довго не може вийти з ЄС?

Уряду та парламенту Британії не сподобались умови виходу з ЄС, про які домовилась прем'єрка Мей з Європарламентом. Тож вони відхилили першу угоду щодо Brexit. Після Brexit Британія матиме фінансові зобов'язання щодо 74 європейських установ. Тож виникло питання про вихід Британії з ЄС без угоди. Та в такому разі на голови британців дуже швидко б обвалилися проблеми експорту до країн ЄС, руху фінансів, перетину кордону з ЄС, умов перебування там британських громадян тощо.

Які проблеми очікують на Британію у разі жорсткого Brexit – у матеріалі 24 каналу

Проте Мей так і не представила жодного "плану Б". Зрештою, парламент Британії проголосував за поправку, яка виключає Brexit без угоди з Брюсселем. Тоді ж також проголосували і проти перенесення дати виходу країни з ЄС з 29 березня на кінець 2019 року. Мей поїхала домовлятися про нову угоду з ЄС, проте знову зазнала невдачі. Палата громад парламенту Великобританії 12 березня двічі відхилила угоду про вихід країни з ЄС.

Які наслідки може мати Brexit для України – читайте тут