Мета такого дослідження – допомогти інвесторам у виборі оптимальної географії для розвитку своїх проєктів. Однак, чому Forbes вирішив оновити рейтинг?
Зверніть увагу Персоналізований маркетинг: Київстар запрошує на безкоштовний вебінар
"Ми внесли низку змін у методологію. Додався показник готовності міст до пандемії. Довелося врахувати й те, що Держстат тепер звітує про показники субнаціонального рівня з урахуванням нового адміністративно-територіального поділу, тому в деяких випадках доступні показники не міст, а районів. Як і раніше, ми оцінювали всі міста з населенням понад 90 000 людей на контрольованій частині України", – повідомляє джерело.
Київ став лідером, піднявшись з четвертої позиції. Запорукою успіху стало те, що у місті – найвищі в країні ділова активність та купівельна спроможність населення. Не завадив навіть той факт, що передмістя забудовуються набагато інтенсивніше, ніж столиця.
Івано-Франківськ, який раніше був лідером, опустився на четверту сходинку. Адже, місто значно втратило в умовах прозорості місцевої влади й регіональному рейтингу Doing Business.
Позитивну динаміку показало й місто Ірпінь, що піднялося на 7-му сходинку з 13-ї. Найгірша динаміка простежується у Кам’янця-Подільського, який опустився відразу на вісім позицій.
Львів посів третє місце, де розвитком міста задоволенні 56 % населення.
Рейтинг найкращих міст для ведення бізнесу за версією Forbes / Фото Forbes
За якими критеріями Forbes здійснювало рейтинг
Рейтинг міст складено на основі 10-ти критеріїв, які мають "рівну" вагу. До рейтингу залучені міста з населенням понад 90 000 осіб, крім 10-ти міст, що станом на 1 вересня 2021 року розташовані на територіях, не підконтрольних Україні. Максимальна оцінка за кожним з критеріїв становить 100 балів. Отож:
- "Прозорість міської влади";
- "Ділова активність";
- "Регіональний Doing Business";
- "Купівельна спроможність";
- "Транспортне сполучення";
- "Безпека";
- "Освіта";
- "Готовність до пандемії";
- "Міграційна привабливість";
- "Екологічна ситуація".