Яка схема виведення грошей

Як повідомляється, справою займається Головний підрозділ детективів Бюро економічної безпеки України. У ході перевірки фахівцями було виявили, що банк виплатив винагороду у розмірі 119 мільйонів гривень компаніям за послуги, які вони фактично не надавали.

Читайте також: В Україні побільшало мільйонерів: їх вже понад 10 тисяч

Під час перевірки встановлено, що банк сплатив винагороду на суму 119 мільйонів гривень компаніям за послуги, які ті фактично не надавали. Після того як фіктивні послуги були оплачені, ці кошти були виведені з банківської установи,
– зазначили в Держаудитслужбі.

Згідно з матеріалами розслідування, учасниками незаконної фінансової маніпуляції є колишні високопосадові особи банку "Січ", а також п'ять приватних компаній і два ФОП.

Що відомо про банк "Січ"

  • 9 серпня 2022 року Правління Національного банку визнало АБ "Банк Січ" неплатоспроможним. Це рішення було прийняте через невчасне виконання банком своїх зобов'язань перед регулятором з питань погашення кредитів рефінансування через брак фінансових ресурсів.
  • У зв'язку з цим, Фонд гарантування розпочав процес виведення АБ "Банку Січ" з ринку та встановив тимчасову адміністрацію.
  • На початку жовтня 2022 року Національний банк прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АБ "Банку Січ".