Закон про введення режиму "Дія City" уже прийнятий, але проєкт закону №5376, який визначає податкові умови функціонування, ухвалили лише у першому читанні. 6 жовтня 2021 року Комітет Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики почав розгляд цього законопроєкту.
Зверніть увагу Як організувати промокампанію на раз-два-три: легко, швидко, влучно
Суперечливі правки
Під час засідання депутат від партії "Слуга народу" Андрій Холодов запропонував внести до проєкту закону правки. Згідно з ними, перехідний період для резидентів "Дія City" з ФОП-моделі на GIG-контракти має тривати не 3 роки, а 1 рік.
Серед нових правок, в Асоціації IT Ukraine критикують:
- Нові обмеження роботи компаній-резидентів "Дія City" з ФОПами. Згідно з першою редакцією, з 2024 року співпраця компаній з ФОП має обмежитись на 50%, а з 2025 – на 75%. Правки пропонують ввести такі обмеження вже з 1 січня 2023 року.
- Податкові пільги поширюватимуться лише на спеціалістів, які у класифікаторі професій іменуються, як "професіонали у галузі програмування". В асоціації наголошують, що сучасні IT-професії не обмежуються одним лише програмуванням.
- Збільшення податку на дохід з обіцяних 9% до 18% (умови, які діють наразі для всіх).
До теми Зелене світло для "Дія City": Зеленський підписав резонансний закон
Чому це важливо
В IT Ukraine називають такі правки "затягуванням паску" і саботажем, адже всіх ФОПів безальтернативно переведуть на трудові відносини або на GIG-контракти.
Крім цього, усі обіцяні податкові пільги для резидентів "Дія City", які не займаються безпосередньо програмуванням, просто зникнуть.
В IT Ukraine наголошують, що продовжать захищати інтереси бізнесу, адже наразі асоціація є найбільшим профільним об'єднанням в Україні, яке представляє думку понад 60 тисяч спеціалістів IT-галузі.