Бюджет України щороку втрачає 7,7 мільярда доларів на рік через ухилення від сплати податків, підрахувала Державна податкова служба.

Важливо Не витримали карантину: скільки українських ресторанів закрилися у 2020 році

Як ухиляються від податків

  • Більша частина – це зарплати "у конвертах", через які бюджет недоотримує 4,3 мільярда доларів.
  • Діяльність "скруток" і конвертаційних центрів – 1,5 мільярда доларів;
  • Офшори – 0,8 мільярда доларів;
  • Підакцизні товари – 1 мільярд доларів.

Голови Державної податкової служби України Олексій Любченко стверджує, що всього 38% витрат домогосподарств фіксується через фіскальний чек зі сплатою відповідних податків і зборів.

Як змусити українців платити податки

У податковій вважають, що посилений контроль за сплатою податків не розв'яже проблеми. Потрібна побудови надійної моделі взаємодії між платниками податків і державою, яка користуватиметься довірою обох сторін податкових взаємовідносин.

Для цього потрібно забезпечити дотримання державою ключових принципів у сфері оподаткування:

  • справедливість (рівність усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації);
  • прозорість (обмін інформацією між податковими агентами та податковими органами; увага до суті операцій, а не до їх форми);
  • зручність у взаємодії з податковими органами (сплачувати податки чесно має бути вигідно, податкова служба забезпечує якісний сервіс платникам податків).

Втілення в життя цих принципів, як на мене, створить органічні умови для вирішення проблематики податкового регулювання в Україні та забезпечить додержання економічними суб’єктами вимог законодавства при сплаті податків,
– вважає Олексій Любченко.

До слова, у вівторок, 30 березня, Верховна Рада проголосувала за "податкову амністію", яку проведуть з 1 липня 2021 року по 1 липня 2022 року.