Одразу після окупації півострова перед кримськими родинами постало питання – залишатися чи їхати. Ті, хто ризикнули і поїхали – потрапили у величезну хвилю еміграції.
Сьогодні столичні школи заповнені вщент, однак – це не проблема для системи освіти. Більше того, кияни дуже доброзичливі – вони намагаються допомогти дітям-переселенцям адаптуватися. Але держава також повинна докладати певних зусиль.
Із кримськими випускниками, які хочуть отримати атестат кримського зразка є поки що невирішені проблеми. Наразі кожен кримчанин, який хоче отримати український документ, повинен закріпитися у будь-якому учбовому закладі на материковій Україні. Після – здати екстерном іспити. Задля цього дитині потрібно декілька разів приїжджати на материк, а це час та фінансові витрати.
Ще одне болюче питання – абітурієнти та студенти з окупованих територій. Цього року, кримчан, які б хотіли навчатись на материковій Україні, менше.
Експерти наголошують, діти, які залишилися вчитись в Криму не зрадники, навпаки – вони потребують допомоги своєї держави.
Автори – Христина Матвійчук, Світлана Опанасюк, Сергій Бурлаков. Спеціально для Телеканалу новин "24" від "Радіо Свободи".
Дивіться повний випуск програми: Що змінилось в кримських школах з часів анексії півострова?