Одними з найкращих ідей стали апарат для перевірки якості повітря, роботи-помічники і лікування струмом.
Читайте також: Школяр з Рівного створив каску для бійців, яку не бере жодна куля
У свої 17 років Максим Клюба, 11-класник з Франківщини, має досить цікаве хобі, яке і привело його у фінал конкурсу. Хлопець любить будувати роботів, керувати якими можна за допомогою планшета або телефону через Bluetooth.
Юний винахідник Максим Клюба
Та роботи не єдине, чим хлопець підкорив журі. Друга наукова робота Максима стосується ветеринарії. Хлопчик виявив, що чорнобривці корисні для кролів. Ті тваринки, які їли цю рослину – не хворіли. Фермери Франківщини уже почали підгодовувати кроликів чорнобривцями.
Практичне застосування знайшла і робота Дмитра з Хмельниччини. Спостерігаючи за насінням клена, яке кружляло навколо дерева, хлопець сконструював шматок гвинта. Такий можна використовувати в авіабудівництві.
Ми досліджували параметри цього насіння і за допомогою цих параметрів виготовляли масштабні моделі, які мають такі ж прекрасні польотні характеристики,
– сказав фіналіст конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН Дмитро Жилко.
Оцінити роботи та нагородити фіналістів прибув сам секретар ради Нацбезпеки. Олександр Турчинов особисто привітав кожного учасника та дав зрозуміти, що до дитячих винаходів ставиться серйозно. Окрім нагород та подарунків, кожний фіналіст отримає змогу вступити до кращих вишів країни та продовжити розвивати свою наукову роботу.