Про це пообіцяв голова відомства Віктор Балога, який разом з адміністратором програми розвитку ООН Хелен Кларк відвідав Чорнобильську зону.

“Ми повинні відкривати двері, робити правильну організацію. 21 грудня цього місяця відповідні служби Міністерства на доручення міністра проведуть прес-конференцію, де оголосять про ту роботу, яку ми зробили, для того, щоб в січні місяці зробити ці відвідування систематичними і системними”, - сказав міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога.

Закордонні гості погоджуються - Чорнобиль цікавий перед усім своєю історією. Хелен Кларк зазначила, люди повинні знати про важливість ядерної безпеки, про життя сміливих людей - ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи, про жителів зони відчуження, що назавжди виїхали звідси.

“Це дуже важливі історії. Навіть якщо це дуже сумні історії, така зацікавленість може сформувати певний економічний потенціал”, - каже адміністратор програми розвитку ООН Хелен Кларк.

Зазначимо, для любителів екстремального туризму Чорнобиль відкритий і зараз. Кілька приватних фірм організовують одноденні тури до зони відчуження. Перевагу надають іноземним туристам. Коштує така поїздка, в середньому, від п'яти сотень гривень з людини.