Про це у Facebook сповістила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Вона зазначила, що у міністерстві обов’язково з’ясують, як декларація опинилася в базі.
При цьому Супрун наголосила, що лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря у медзакладах, не мають права вносити у систему персональні дані без відома і підпису пацієнта.
Читайте також: Як підписати декларацію дитині до 14 років
Це шахрайство з метою заволодіння державними грошима та відповідальність за такі дії буде відповідна до Кримінального кодексу,
– наголосила урядовець.
Вона додала, що перед початком виплат, працівники Національної служби здоров’я уважно вивчатимуть всі декларації, які надійшли від медзакладів.
Окрім того Супурн роз’яснила, що за виникнення подібної ситуації, ви можете подати заяву про припинення декларації у довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем – попередня декларація у системі автоматично анулюється.
Читайте також: ТОП-7 поширених запитань щодо підписання договору з лікарем
"Ви також можете звернутися зі скаргою у той заклад, де була підписана декларація про вибір лікаря та використані персональні дані, без вашого відома. Лікарю у такому випадку варто повідомити про це службу підтримки медичної інформаційної системи, до якої він підключений, та керівника медичного закладу, де була внесена декларація без відома пацієнта", – додала урядовець.
Додамо, вже понад мільйон українців обрали свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.