Хусейн довго грав на нервах Сполучених Штатів. Він вірив у свою унікальність та месіанство, мріяв про об'єднання всього арабського світу під своїм керівництвом. Амбіції Саддама спричинили декілька воєн, жодну з яких Хусейн так і не виграв. Паралельно, бойові дії йшли і на внутрішньому фронті. Диктатор методично винищував курдське населення Іраку. Жертвами звірячих розправ стали більше 280 тисяч людей.

Америці обрид одіозний диктатор. Саддама звинуватили у володінні зброєю масового знищення. Після початку війни в Іраку, інформація про смерть Хусейна неодноразово ширилась у пресі. Однак, щоразу диктатор спростовував її у черговому відеозверненні. Впевнений у собі, живий та здоровий він вільно ходив розбомбленими містами, тиснув руки вцілілим від бомбардувань людям, брав на руки їхніх дітей.

Так тривало не довго. Після падіння Тікріту, найближче оточення зрадило Хусейна і його швидко знайшли. Колишній кривавий диктатор тоді нагадував побитого життям брудного старого діда.

Геноцид, військові злочини, розправи. Список обвинувачень в бік Саддама не залишав сумнівів – смертної кари не уникнути. 30 грудня 2006 року колись всемогутнього диктатора повісили.