Чутки про поклади розлетілись із неймовірною швидкістю. Люди залишали свої ферми і вирушали до Каліфорнії. 5 грудня 1848 Президент США Джеймс Полк у зверненні до Конгресу підтвердив факт відкриття покладів дорогоцінного металу. Америка захворіла на Каліфорнійську Золоту лихоманку.

На цілих 7 років сотні тисяч американців та іммігрантів зі всього світу окупували "золотий штат". Та далеко не всім вдалося повернутися додому. На шляху до Каліфорнії, золотошукачів чекало чимало небезпек - від транспортних катастроф та звичайних розбійників до епідемій тифу та холери. І далеко не всі знайшли омріяне золото.

Ефект золотої лихоманки був значним для Каліфорнії: по всьому штату побудовано нові міста, дороги, церкви та школи. Розвивалися нові транспортні засоби: пароплави почали регулярні рейси, активно розбудовували залізницю.

Саме через ці події Сан-Франциско виріс із маленького поселення у величезне місто.

Водночас, від пошуків дорогоцінного металу суттєво постраждало корінне населення - індіанці. Їх виганяли із рідних земель і часто просто винищували. Золота лихоманка завдала також непоправної шкоди екології.