Вперше світ дізнався про Івана Дем’янюка у жовтні 1983 року, коли Ізраїль звинуватив чоловіка, який тоді мешкав у США, у причетності до знищення в’язнів концтаборів.

Дем’янюка екстрадували до Ізраїлю, позбавили громадянства США, тоді ж розпочався судовий процес. Сторона обвинувачення намагалася довести, що Дем’янюк під час другої світової війни працював у численних німецьких концтаборах наглядачем. Прокурори стверджували, що українця називали Іван Грозний.

Чоловіка повернули до США, але вже у 2001 році проти нього відкрили нову справу за схожими обвинуваченнями. У 2009 році українця екстрадували до Німеччини.

Попри усі намагання адвокатів та практично відсутню доказову базу - головним підтвердженням вини Дем’янюка було все те ж сфальшоване посвідчення — суд визнав його винним. Івана Дем’янюка засудили до 5 років ув’язнення за нібито причетність до вбивства 28 тисяч людей.

Втім, рішення суду так і не набуло сили через вкрай важкий стан здоров’я підсудного. Дем’янюку було 92 роки, він не міг самостійно ходити та мав численні хвороби. До кінця життя Іван Дем’янюк звертався в численні інстанції з вимогою скасувати вирок. Помер українець в будинку для літніх людей у Німеччині.