Свій залізний характер Тіто загартовував ще з дитинства. Він народився в багатодітній родині і змалку був змушений заробляти самотужки. Тіто мав неабияку силу волі, і життя його не шкодувало. Він пройшов 2 Світові війни, отримав важкі поранення, рятувався від хвороб, вижив у радянському полоні і дивом уникав замахів, потрапивши в опалу Сталіна.
Генсек мав своє бачення розвитку Югославії. Сталін очікував, що Югославія, як і інші країни, звільнені СРСР, підуть шляхом побудови комунізму під керівництвом Москви. Але Тіто не хотів бути маріонеткою. Більше того, він почав тісніше працювати із Заходом. В часи холодної війни Югославія успішно дружила із двома запеклими ворогами.
Така політика Тіто зробила Югославію перлиною Балкан. Матеріальні статки громадян почали швидко зростати. Водночас, ті, хто звинувачували Тіто в деспотизмі та захопленні влади, безслідно зникали в концтаборі на Голому острові, їхні родини репресовували, майно забирала казна. Тіто тримав власний курс залізною рукою і не допускав критики.
Та сильний лідер мав і свої слабкості - диктатор понад усе любив розкіш. Він ніколи ні в чому собі не відмовляв, мав безліч палаців, будинків та вілл. До кінця життя маршала оточували прекрасні жінки.
Йосип Броз Тіто керував країною 35 років. Після смерті сильного лідера, Югославія скотилася у хаос громадянської війни.