Про це повідомили на офіційному сайті Європейської федерації журналістів.

Національна спілка журналістів України опублікувала результати свого дослідження "Індексу фізичної безпеки журналістів України". Ситуація залишається тривожною, адже з січня 2017 року по листопад 2017 року члени спілки зареєстрували 85 випадків фізичних нападів на журналістів.

Статистика нападу на журналістів
Статистика нападів на журналістів від Національної спілки журналістів України

У 14 випадках (це 16% від загальної кількості) працівники ЗМІ зазнали фізичного тиску від державних службовців, в тому числі і від парламентарів. У 8 випадках на журналістів нападали члени Нацгвардії та працівники поліції.

Генеральний секретар ЄФЖ Рікардо Гутьєррес, який був присутній на семінарі, організованому Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини в Одесі, закликав владу України покласти край безкарності осіб, які вчинили злочини проти журналістів.

Державні службовці є головним джерелом погроз для журналістів. Європейська федерація журналістів закликає Президента України Петра Порошенка ще раз підтвердити свою відданість забезпеченню безпеки журналістів, – наголосив Гутьєррес.

Він додав, що дослідження, яке нещодавно представила Рада Європи "Журналісти під тиском", показало, що 82% журналістів в Росії, Україні, Білорусі та Молдові повідомили про психологічне насильство. У більшості випадків журналісти зіштовхнулися з утисками, приниженнями, залякуваннями та закидами, що вони завдають шкоди державній владі.