Відвідувачі фестивалю національних кухонь могли порівняти, чим відрізняються грузинські шашлики від азербайджанських, узбецький плов від татарського, заїсти це грецькими чебуреками та єврейською мацою. Тим часом ассирійці ділилися секретами довголіття і тонкощами виготовлення святого наїдку - “муртоха”.

“Святе блюдо - це вершкове масло і борошно вариться. Варять тільки чоловіки, жінки навіть не доторкаються”, - каже представниця ассирійської діаспори Альбіна.

Азербайджанські страви традиційно готують чоловіки. Рецепти тримають у таємниці.

“У мене досвід є, я тримаю свої секрети, тому нікому не даю”, - каже представник азербайджанської діаспори Фазаір.

В’єтнамці зізнаються, дуже люблять український борщ, але, за традицією, щоразу до вечері готують національну страву. Рецептів не приховують. Проте кажуть, не всі інгредієнти для в’єтнамських наїдків можна придбати в Україні.

“Секрет полягає тільки в спеціях, немає спецій - немає і страви. Особливих секретів тут немає”, - розповіла представниця в’єтнамської діаспори Лені.

Щоб більше з’їсти, любителям смачненького доводилося визволяти місце у шлунку у запальних танцях. У часи промислового буму Донбас будували люди з різних куточків Радянського Союзу, які і привезли сюди кожен частинку своєї культури.

“Ніяких чвар, і будь-який житель нашого міста, незалежно від національності, він є повноправним членом нашої територіальної громади і він тут відчуває себе як вдома”, - зазначив донецький міський голова Олександр Лук’янченко.

Сьогодні Донбас є домом для 113 національностей.