З боку одних апелянтів надавалися свідчення односельців Бендери - мовляв, той був громадянином Української народної республіки. Другі апелянти доводили, що звання героя може бути надано і померлій людині, треті - що адміністративний суд взагалі не міг вирішувати питання про громадянство людини, яка вже померла.
”Померла особа не є фізичною особою. Цивільна правоздатність виникає в момент народження і зникає в момент смерті. Отже суд не міг вирішувати питання про громадянство Бендери після його смерті”, - сказав апелянт Юрій Шеляженко.
“Аргументи з моєї точки зору в основному не важливі. Якщо на такому високому рівні доказують, намагаються довести, що він був громадянином України за законами 18-го року – це не сюди. Закон 91-го року “Про громадянство” – з 21 серпня – перший громадянин України “Закон про нагороди” – герой України – тільки громадянин”, - сказав позивач Володимир Оленцевич.
Апелянти вимагають перенести розгляд справи щодо геройства Бендери до Вищого адміністративного суду України. Мовляв суду Донецька для цього не вистачає повноважень і ресурсів.
”Суд не зробив те, що він був забов‘язаний зробити відповідно до касу, він до цього готувався коли призначав всі скарги на один день на один час”, - сказав адвокат Степана Бандери Роман Орєхов.
Судді, об’єднавши всі апеляції в одне впровадження, пообіцяли винести рішення під вечір у вівторок.
2 хв
Донецький апеляційний суд розглянув 23 апеляції у справі Бандери
Близько 9 годин поспіль Донецький апеляційний адмінсуд розглядав 23 скарги на рішення Донецького окружного адмінсуду щодо скасування звання Героя Бандери.