Різдвяні ялинки і сосни, як і ті, яким не судилося стати принцесами святкових осель, обігріватимуть іноземців.
“Ми виготовляємо приблизно 120 тонн в місяць, але якщо працювати в три зміни, 200 тонн буде. Якщо взяти ці дрова, викинути або спалити в грубці десь, людям роздати, і тирсу так само - підстелити десь чи свиням, чи в корівник кинути, - то-таки вигідніше зробити гранулу, продати на експорт, одержати гроші і вартість ПДВ повернути. І вигідно”, - каже начальник лісопромислового комплексу Валерій Ковальчук.
На володимир-волинському підприємстві готову щепу змішують з тирсою, поміщають у спеціальні ємкості, де вона просушується, і поступово перетворюється на гранули. Це - природна екологічно чиста та енергоємна речовина, яка служить паливним матеріалом для теплових електростанцій, а також сировиною для європіддонів, ну і частково для виготовлення меблів. З 3 тонн щепи - тонна гранули.
“Економія йде до 70% газу. Три куби пресуються в одну тонну гранули”, - зазначив майстер цеху з виробництва гранули Олександр Ковальчук.
Готову гранулу реалізують закордон. Таких підприємств на Волині лише декілька. Звозити сюди викинуті деревця, кажуть лісівники, не вигідно. А от різати і доставляти вже готову щепу на переробку планують зі всієї області.
“Практично в кожному підприємстві в нас є дробильні установки, на яких після новорічних свят населення не купило, і ті ялинки, які жителі міст і сіл виносять із своїх помешкань. Стружку деревну, яка буде отримана в процесі переробки цього відпрацьованого матеріалу, можемо реалізувати на переробні комплекси, які виготовляють деревно-стружкові плити. А з них потім роблять меблі або паливний брикет”, - розповідає головний спеціаліст Волинського управління лісового господарства Володимир Неводнічек.
Відтак тонни деревини дарма не пропадуть та ще й принесуть додаткові доходи.