Дмитро Мазурін - розвідник групи спеціального призначення ВМС України. Звільняти судно від піратів йому доводиться не вперше - нещодавно його група брала участь в аналогічних операціях на Середземному морі. Відтак схему судна знає досконало.

“В капітанський місток є два входи - один іде зверху, другий - знизу. Наша група пішла нагору, друга група пішла вниз. Одна і друга групи зачистила, мета нижньої групи була зачистка житлових приміщень, мета нашої групи була зачистка командирського містка. Із завданням впоралися, заручників звільнили”, - розповідає розвідник групи спеціального призначення ВМС України Дмитро Мазурін.

При штурмі захопленого судна у світовій практиці допускають 30%-ві втрати заручників. Та українські спецназівці ускладнили завдання і спробували взагалі уникнути жертв. На відміну від українських військових, у американських - спокійніше завдання. Вони навчають українців проводити зварювальні роботи під водою.

“Лежить під водою пірс, який затопило в результаті шторму. Водолази зараз намагаються провести під водою роботи, щоб розділити дві секції причалу для подальшого його підйому і відновлення”, - каже головний інженер центру пошуково-рятувальних робіт ВМС України Олександр Коротун.

Неподалік українські підводники тренуються як потрапити на захоплене судно - з води.

“Зараз в Україні буде розвиватися антитерористична операція, антипіратські операції з огляду на те, що зараз коїться у світі. Тому наш підрозділ готується до виконання таких завдань”, - зазначив командир підрозділу підводників ВМС України Василь Совенко.

Наприкінці навчань україно-американські підрозділи планують ще раз повторити вивчене, однак вже у комплексі. Вони звільнятимуть захоплене судно з повітря спільно з водолазами та спецназом.