Музеї мистецтв у цілому світі виборюють право показувати його моделі. Справжні ж будівлі знаходяться в таких містах, як Лілль, Роттердам і Париж.
“В архітектурі все є звичкою. Ви йдете кудись і вже знаєте це місце, адже у вас є звички. Так? Ви знаєте про спальні, адже ви спите. Але в моєму випадку все значно ближче до мистецтва. Це означає, що існують певні враження в теперішньому, в минулому. Тож, моя робота насправді збуджує емоції”, - розповідає архітектор Ларс Спайбрук.
За дві години їзди від офісу Спайбрука знаходиться Дотінхем - містечко з 60-ма тисячами мешканців. Нова конструкція голландського архітектора - це гібрид голлівудського "Прибульця" та НЛО. Ця споруда - головна тема розмов у місті із самого "приземлення". Так звана D-Tower змінює кольори так, щоб вони співпадали з настроєм мешканців міста. Червоний - любов, синій - щастя, жовтий - страх, зелений - ненависть. Люди голосували в Інтернеті, обираючи кольори, якими вежа світитиметься вночі.
Ларс Спайбрук витратив чимало часу проектуючи на комп'ютері форму споруди. Але не статику, як і в більшості своїх робіт, архітектор використав прості повсякденні речі для натхнення. На створення D-Tower його надихнула стара сумка для покупок 60-х років.
“У мене є вміст сумки, мені лише потрібні ручки, так? Отож, що я роблю - фактично, підвішую її вверх дном, надаю форми, а потім все вираховую. Тож, це, фактично, перевернена форма D-Tower . Так? Вона підвішена”, - зазначив Ларс.
Тайн Боуссівайн приходить до вежі щодня. Щовечора він заходить на веб-сторінку споруди та відповідає на запитання стосовно його настрою. Сьогодні він щасливий, отож хоче, щоб вежа світилася синім.
“Я допомагаю впливати на те, що всі бачать. Це - чудово”, - каже мешканець Дотінхема Тайн Боуссівайн.
Вночі він інколи йде у місто, аби побачити, якого кольору споруда. Діставшись до вежі, Тайн отримує відповідь на запитання. Вона синя - це означає, що мешканці Дотінхема щасливі. D-Tower робить особисті почуття публічними. Ціле місто може висловити свій настрій - завдяки творцю цієї емоційної вежі Ларсу Спайбруку.