Тому нерідко виникає питання: а чи справді домовленості через Інтернет мають таку ж юридичну силу, як і ті, що оформлені на папері?
Відповідь – так. Принаймні, якщо йдеться про відносини з легальними фінансовими установами. Під час оформлення онлайн кредиту ваші взаємні зобов’язання з позикодавцем закріплюються в електронному документі. Й хоча ви ніде не ставите жодного реального підпису, цей договір має таку ж юридичну силу, як укладений у банку. Це гарантує Закон України “Про електронні документи та електронний документообіг”.
Тому рішення не платити за онлайн кредитом – справді не найкраще. Якщо ж ви бачите, що не встигаєте вчасно погасити позику, краще одразу звернутися до кредитора й разом обговорити можливі варіанти виходу із ситуації.
Зазвичай, мікрокредитні організації (а саме такими є компанії, що дають позики в Інтернеті) пропонують два шляхи – пролонгацію та реструктуризацію. Першу можна оформити самостійно в особистому кабінеті. У разі ж реструктуризації працівник установи підбирає разом із боржником новий графік виплати кредиту – з меншими платежами та довшим строком погашення.
В обох випадках важливо звернутися в організацію до завершення строку погашення кредиту, інакше вам можуть нарахувати пеню та автоматично збільшать процент за користування грішми.
Часто онлайн сервіси передбачають для своїх клієнтів так званий Grace-період. Це кілька днів після закінчення строку договору (здебільшого до трьох), коли не нараховуються ні штрафи, ні проценти. За цей час позичальник має можливість погасити всю заборгованість без санкцій. Якщо ж він не вкладеться у термін, підвищені проценти нарахують і за дні грейсу.
А що може статися з позичальником, який вирішить узагалі не повертати кредит? У такому разі його чекає або спілкування з колекторами, яке важко назвати приємним, або ж похід до суду. Так чи інакше, гроші все одно доведеться повертати, але до того часу сума боргу обросте штрафами, процентами та витратами на судову тяганину і в підсумку збільшиться в рази.
Окрім цього, інформація про несплачений кредит обов’язково потрапить у бюро кредитних історій і до погашення боргу про наступні позики можна забути.
Але якщо позичальник добросовісний і вчасно виконує зобов’язання, такі неприємності йому, звісно, не загрожують. Навіть навпаки, постійним клієнтам кредитори завжди пропонують знижки та різноманітні програми лояльності. Наприклад, позичальникові, який звернувся вперше, сервіс Moneyveo надає кредити на суму до 2,5 тисяч гривень. Для постійних же клієнтів розмір позики поступово зростає і може сягнути 8 тисяч. У роботі з онлайн сервісами варто пам’ятати просте правило: інтереси сумлінного клієнта для позикодавця понад усе.
Партнерський матеріал за підтримки Moneyveo