Про це повідомляє Insider.
Пожвавленню на ринку нерухомості посприяло не тільки сезонне підвищення попиту, а й часткова стабілізація політично-економічної ситуації. У першу чергу йдеться про курс національної валюти, який вже близько двох місяців тримається на позначці близько 21 гривні за долар.
2014-й рік порівняно із 2013-м показав різке підвищення цін на ринку нерухомості і, відповідно, падіння попиту. Але вже до квітня 2015-го року ситуація почала стабілізуватися. Після того, як були підписані Мінські угоди, а гривня перестала з кожним днем дешевшати, ринок пожвавився.
Читайте також: У Києві люди не можуть заселитись у куплені квартири вже 10 років
За даними інформаційно-аналітичного центру "Олімп-Консалтинг", найбільш затребуваним наразі є соціальне житло (квартири, введені в експлуатацію в 1950-1992 роках). Якщо подивитися в регіональному розрізі на вартість квадратного метра в таких квартирах, Україну можна розділити на кілька зон.
Є міста-мільйонники, в яких завжди присутній попит. Там вартість квадратного метра перевищує 1000 доларів. Це Київ, Одеса, Львів. Є регіони з розвиненою промисловістю (Запоріжжя, Дніпропетровськ, Вінниця) або ті, які розміщені на кордоні з європейськими країнами (Рівне, Ужгород, Луцьк), де вартість "квадрата" становить 700-800 доларів. І є інші - де цей показник дорівнює 600 доларів і менше.
Згідно з цими даними, найдешевше житло — в Івано-Франківській області (548 долари за квадратний метр), найдорожче — у Київській області (1417 доларів за квадратний метр).
Читайте також: Мешканці будинків самостійно обиратимуть розпорядників їхнім житлом