Охорону здоров’я у 2020 році обійдеться державі у 108 мільярдів гривень, повідомляє Міністерство охорони Здоров'я України.

Читайте також: Скільки держава заплатить медзакладам за лікування пацієнтів: прайс-лист

У МОЗ запевнили, що з квітня 2020 року медреформа розпочнеться на вторинному та третинному рівнях медичної допомоги.

З квітня 2020 року медичні заклади цих рівнів будуть фінансуватись за договорами, укладеними з Національною службою здоров’я України, а сума фінансування коливатиметься в залежності від обсягу наданої медичної допомоги.

72,1 мільярда гривень піде на реалізацію таких програм:

 • Первинної медичної допомоги з урахуванням збільшення кількості населення, яке підписало декларацію з лікарем;
 • Реімбурсації вартості лікарських засобів з урахуванням збільшення кількості пацієнтів, які отримають ліки за кошти державного бюджету або з незначною доплатою;
 • Вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги з урахуванням пріоритетних послуг та станів;
 • Паліативної медичної допомоги та медичної реабілітації.

Інші програми у сфері охорони здоров’я фінансуватимуться у наступному році за такими статтями:

 • Медичну субвенцію закладено в розмірі 14,6 мільярда гривень (на фінансування закладів вторинного та третинного рівня в першому кварталі 2019 року);
 • Для централізованого забезпечення хворих дороговартісними лікарськими засобами та медичними виробами з лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, онкології, серцево-судинних захворювань, рідкісних орфанних захворювань, забезпечення заходів імунопрофілактики населення – 6,6 мільярда гривень;
 • На лікування українців за кордоном – 0,7 мільярда гривень;
 • На підтримку комунальних закладів в системі охорони здоров’я, які не надають медичних послуг за програмою медичних гарантій, – 1,5 мільярдів гривень.


МОЗ визначились з бюджетом на 2020 рік

Що таке вторинна медична допомога

Спеціалізовані медичні послуги, які надаються в амбулаторних умовах та лікарнях за планом або в екстрених випадках.

Виділяють 5 окремих типів лікарень, що надають вторинну медичну допомогу:

 • лікарні інтенсивної допомоги, які надають цілодобову та екстрену допомогу хворим, які потребують високої інтенсивності лікування та догляду.
 • лікарні планового лікування хронічних хворих, які проводять повторний курс терапії, користуючись стандартними схемами лікування.
 • лікарні відновного лікування спеціалізуються на відновленні пацієнтів після захворювань чи травм, а також на реабілітації людей з інвалідністю, які потребують спеціального обладнання.
 • хоспіси, що надають паліативну та психологічну підтримку безнадійно хворим пацієнтам.
 • лікарні медико-соціальної допомоги – догляд та надання соціальної і паліативної допомоги хронічним хворих, мінімальне забезпечення діагностичним та лікувальним обладнання, спеціально підготовлений середній медичний персонал та соціальні працівники.

Що таке третинна медична допомога

Надання діагностики та лікування, які недоступні на рівні первинної та вторинної допомоги. Завдяки рівню обладнання, заклади третинної медичної допомоги мають змогу проводити пріоритетні наукові дослідженя та надавати та до- і післядипломну підготовку медичним працівникам.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.