Даліо стверджує, що економічний спад у 2020 році потребуватиме довгих років відновлення, пише Forbes. Свої думки щодо теперішньої ситуації у світі, який страждає від коронавірусу, мільярдер висловив під час виступу на Ted Connects.
Прогноз: Економічний спад у 2020 році через коронавірус нагадуватиме Велику депресію
Ми не повернемося до того стану, що був раніше. Нам потрібно буде повністю реструктувати всю економіку та фінансову систему впродовж наступних двох років, щоб повністю стабілізувати ситуацію,
– зазначив Даліо.
Хто такий Рей Даліо? Рей Даліо є засновником інвестиційної компанії Bridgewater Associates з активами розміром 160 мільярдів доларів. Він знаходиться на 46 місці з-поміж найбагатших людей світу. Загальний розмір його статків становить 18 мільярдів доларів.
Американський мільярдер Рей Даліо / Flickr
Даліо стверджує, що основним фактором успіху для інвестора є "вміння збалансовано диверсифікувати" портфель, тобто володіти різними фінансовими активами. Найбільша помилка всіх інвесторів – думати, що вкладення, зробленні нещодавно, є найкращими інвестиціями, говорить мільярдер. За його словами, готівка майже завжди є найгіршою інвестицією.
Цікаво: Як інвестори оцінюють ситуацію на ринках і куди вкладати гроші під час кризи
Також Даліо подякував китайцям за їхні дії в період поширення в країні коронавірусу. Він наголосив, що КНР ухвалює правильні політичні рішення.
Каталізатором відновлення економіки мільярдер назвав саме бізнес.
Найбільша сила будь-якого часу – це винахідливість людини,
– зазначив Даліо, вказавши на важливість підприємців та і людського ресурсу загалом.
Американський бізнесмен переконаний, що нинішня ситуація аналогічна тому стану, який був у 1930-х роках.
Це не спад, а поломка. Сьогодні ви спостерігаєте за тим, що було в 1930-х роках,
– говорить Даліо.
Сам Даліо виділив Китаю 10 мільйонів доларів на боротьбу з коронавірусом ще в лютому. Нещодавно він надав 4 мільйони доларів фінансової допомоги своєму рідному штату Коннектикуту.
Читайте також: Бізнесмени проти пандемії: засновник Twitter віддав частину своїх статків на боротьбу з COVID-19
Коронавірус вразив економіку США та всього світу загалом і призвів до негативних наслідків:
- Тільки впродовж двох тижнів 10 мільйонів американців звернулися за допомогою у зв’язку з безробіттям.
- Фондовий ринок США перейшов на територію "ведмедів": основні біржові індекси обвалилися на понад 20% від своїх максимумів.
- Низка компаній змушені були тимчасово припинити роботу через карантинні заходи, введені владою. У результаті вони зазнали значних матеріальних збитків.
Різниця між коронавірусною кризою та попередніми економічними кризами полягає в тому, що нинішнє падіння спричинене стрімким поширенням вірусу, від якого немає вакцини, а не певними фінансовими проблемами. Від того, як далі поширюватиметься COVID-19 залежатиме подальший розвиток економіки.
Пандемія коронавірусу 2020 року: що відомо станом на 10 квітня Всесвітня організація охорони здоров'я присвоїла нову назву китайському коронавірусу 2019-nCoV – COVID-19 (скорочення від "коронавірусна хвороба 2019 – coronavirus disease 2019"). Також ВООЗ визнала коронавірус пандемією.
За даними Університету Джона Хопкінса, у світі зареєстровано 1 603 330 підтверджених випадків зараження, із них 95 758 – закінчилися смертю. Одужало вже 355 983 осіб.
Згідно з інформацією МОЗ, в Україні підтверджено 2203 випадки захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом, із них 69 – летальні, а 61 пацієнтів одужало.