Таку думку сайту "24" висловив економічний експерт Борис Кушнірук.
За його словами, основні виклики для НБУ – це формування курсу гривні, ліквідація так званих поганих банків і грошово-кредитна політика. Щодо перших двох пунктів ситуація більш-менш позитивна. Процес ліквідації поганих банків, вважає він, повинен бути ще більш радикальним і жорстким. Адже протягом двох десятиліть цього не робилося.
На переконання експерта, за час свого керівництва Гонтарєва не видавала кредитів банкам без серйозного забезпечення.
Існує два типи кредитування. Ломбардне – під заставу державних облігацій. Другий тип – під заставу активів чи особисті зобов’язання власників банку. Більше питань виникає щодо рефінансування банків, які видавалися до призначення Гонтаревої. Крім того, у випадку неповернення власниками банків взятих коштів, які вони отримати фінансування під власні зобов’язання, їх можуть засудити за шахрайство,
– переконаний Кушнірук.
НБУ, говорить експерт, не завжди може бути захищений від шахрайств, тому що наша судова система часто ухвалює абсурдні рішення. Тоді треба пред’являти претензії до юридичної служби НБУ, яка не прописала більш жорстких умов, щоб захистили регулятор.
Нагадаємо, народний депутат від Опоблоку Сергій Тарута виступив із вимогою розслідувати діяльність Гонтарєвої на посту голови Нацбанку. Як стверджує Тарута, за 2 роки Гонтарєва знищила банківську систему країни і обвалила курс національної валюти. За його словами, підконтрольні Гонтаревої фінансові структури в 2013-2014 роках "відмили" чимало коштів, вкрадених Януковичем і його оточенням.