Ситуація з валютою
Я вважаю, що таке падіння гривні, як сьогодні — то звичайна річ, до того ж ми не знаємо причин такого стрибка і цілком можливо, що тут є певні моменти власне роботи міжбанку.
Тут може бути дещо неспівпадіння в часі, бо міжбанк – це ринок швидкий, електронний з великими обсягами, а ринок реальний, на якому українці почали здавати валюту — не настільки мобільний. І, скоріш за все наслідки на реальному ринку ми побачимо трохи пізніше.
Кредитні гарантії від США та МВФ
Давайте пригадаємо: в нас сьогодні є пакет фінансової допомоги, який складає близько 40 мільярдів доларів. З нього 17,5 мільярдів – це «живі» гроші МВФ, ще десь 9 мільярдів — це допомога різних країн у різній формі, і ще близько 15 мільярдів – це списання боргів.
Тобто кредитні гроші від США є цілком конкретними грошима.
Наскільки я розумію, ми загалом виконуємо свої структурні маркери наскільки це можливо в нинішніх умовах, задля схвалення рішень на отримання чергових траншів.
Ми виконуємо маркери по зменшенню дефіциту бюджету, також виконано багато маркерів в законодавчому полі.
Золотовалютні запаси
Рівень золотовалютних резервів критичний ще з 2013 року, тому те, що є зараз — не новина.
Інша справа, що до 2020 року ми маємо збільшити золотовалютний фонд майже у п’ять разів. І згідно тієї ж програми ми маємо впровадити ще багато змін.
Сама программа, як на мене, непогана, хоча там багато пунктів потребують допрацювання. Але головне, що вона не декларативна. До того ж вона має покращити багато умов для певних фінансових операцій. Також добре те, що вони максимально конкретизовані.
Я вважаю, що цей план доволі реалістичний і ми можемо його виконати.
Стосовно нових можливих призначень в антимонопольному комітеті, то мені здається, що це добре, коли до антимонопольного комітету призначають людину з приватного сектору. Це людина, яка працювала в рамках міжнародного бізнесу. Особливо після того, як антимонопольний комітет цього року мав декілька складних ситуацій.
Більше — дивіться в інтервью