"Ситуація в єврозоні істотно змінилася за останні 18 місяців, у зв'язку з чим є всі підстави бути більш оптимістичними відносно прогнозів на майбутнє", - сказала Лагард.
Тим часом, не всі експерти розділяють оптимізм директора-розпорядника МВФ. На тлі занепокоєння інвесторів відносно майбутнього єврозони курс євро по відношенню до японської ієни впав до найнижчої позначки за останні 11 років, при цьому по відношенню до долара євро опустився до мінімального рівня за 16 місяців.
7 січня цього року впливове німецьке видання повідомило, що Міжнародний валютний фонд втрачає довіру до грецьких політиків і сумнівається в їх здатності впоратися з проблемами в державних фінансах країни.
Водночас радник міністра фінансів Німеччини Клеменс Фуест в минулі вихідні відзначив, що домовленості про добровільне списання приватним сектором 50% заборгованості по держоблігаціям Греції, не достатньо, щоб впоратися з борговою кризою.
Також Фуест не виключив, що Греції доведеться залишити валютний блок.
Однак, позавчора член правління Європейського центрального банку Люк Коен заявив, що сценарій розпаду єврозони, який на думку експертів може статися внаслідок неспроможності Греції сплатити державні борги та необхідністю залишити зону євро - це "цілковита фантазія".