Про це пише в своєму матеріалі спеціалізованій портал UAprom.info. За словами авторів матеріалу, такі різкі дії МЕРТ нелогічні в силу цілого ряду факторів і виглядають як промах.
"Справа в тому, що запасів аглоруди в кар'єрі "Північний" вистачить максимум на три роки. Підприємство видобуває 50 тисяч тонн сировини на місяць, тобто 600 тисяч тонн руди на рік або близько 1,8 млн тонн агломераційного сировини до кінця терміну експлуатації. Якого нового інвестора Мінекономрозвитку сподівається залучити до даного активу – таємниця за сімома замками. Поки що новим балансоутримувачем "Укрмеханобр" буде ДП "Державна інспекція за якістю залізних руд", що вже саме по собі вселяє скепсис для трудового колективу підприємства з 500 осіб, які, до речі, входять в профспілкову організацію ММК ім. Ілліча і користуються всіма її благами", – пишуть автори матеріалу.
Маріупольський металургійний комбінат (ММК) ім. Ілліча – один з ключових активів групи "Метінвест" і одне з найбільших підприємств України з повним металургійним циклом. Комбінат увійшов до складу "Метінвесту" 2010 року. Його продукція експортується більш ніж в 80 країн світу.
Як повідомляється в статті, МЕРТ має намір використовувати залізорудний кар'єр для власних потреб "з метою попередження подальшого псування і знищення орендованого цілісного майнового комплексу "Укрмеханобр". Однак журналісти повідомляють, що нинішній орендар ГЗК, ММК ім. Ілліча, є ефективним власником. Комбінат інвестував в кар'єр близько 33 млн грн, з яких в невід'ємні поліпшення вкладено 6,5 млн грн, в капітальні та поточні ремонти – понад 26 млн грн. Кількість робочих місць на підприємстві збережено на рівні 2005 року, а зростання зарплати склало 5,48 рази – з 1339 грн у 2005-му до 7339 грн в 2016-м (для довідки: середня з/п по підприємствах ГМК України в 2015 році – 6777 грн).
За час оренди комбінат Ілліча перерахував до держбюджету орендну плату в сумі 36 млн грн. Всього ж до державного та місцевих бюджетів усіх рівнів спрямовано майже 260 млн грн обов'язкових податків і платежів.
"Простої виробництва, технологічна реконструкція, зміна обладнання, які обов'язково будуть проходити на підприємстві при зміні власника, приведуть до скорочення надходжень до державного та місцевих бюджетів, скорочення значної кількості співробітників підприємства і як результат – до посилення соціальної напруги в Кривому Розі", – йдеться в листі ММК ім. Ілліча у відповідь на раптове рішення МЕРТ.
Також автори вказують, що загадкове рішення МЕРТ вдарить по екології регіону: "Ну і, наостанок, не менш важливе екологічне питання для Кривого Рогу. По закінченні трьох років роботи, коли кар'єр буде остаточно виснажений, маріупольський меткомбінат готовий проводити рекультивацію земель. Але чи стане робити це якийсь міфічний новий власник "Укрмеханобр" в рамках норм природоохоронного законодавства, не відомо. Або МЕРТ готовий повісити ці витрати на "плечі" державного бюджету?", – задаються питанням автори.