Перші 80 приватизованих підприємств передадуть Фонду держмайна для завершення процесу. Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов під час візиту до Харкова.
Важливо: У Кабміні хочуть змінити податок на землю – хто від цього виграє та що це означає
Милованов додав, що разом з тим скасовано загальний список підприємств, які не підлягають приватизації
В цей (новий) список не увійдуть тільки ті підприємства, які складуть Фонд національного багатства, включаючи природні монополії,
– сказав він.
Створення реєстру земель
Міністр вважає, що нардепи від "Слуги народу" "жваво ставляться" до необхідних змін законопроєктів щодо ринку землі, бо вже внесли велику кількість поправок.
"При цьому є ясне розуміння, що розпочати реформування потрібно зі створення реєстру земель", – сказав він.
13 листопада Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт 2178-10. Документ скасовує заборону на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року. До проєкту закону подали приблизно 5 тисяч правок, які можуть затягнути розгляд документа на місяці. Більше новин – за посиланням.
Корупція в управлінських структурах
Серед пріоритетних напрямів Милованов визначив і подальшу боротьбу з корупцією.
Про корупцію, зокрема, в управлінських структурах. Тридцять років поспіль директори "заносили" в уряд гроші за підтримку підприємств, а тепер настав такий час, що вони не знають, куди треба заносити. Ця практика йде, і це хороший знак,
– пояснив міністр.
Інвестиції та перешкоди
Милованов заявив, що при плануванні завжди "є небезпека виникнення перешкод" – це стосується і 2020 року. Водночас серед головних завдань для відомства міністр назвав залучення інвестицій.
Читайте також: Милованов назвав серйозну загрозу для економіки без ринку землі
"Простий приклад: Україна – найбільший виробник пшениці, а треба ще стати і найбільшим виробником макаронів, щоб і цю марку знали у світі", – додав Милованов.
Що відомо про візит Мінекономіки до Харкова
У Харкові в цеху одного з найбільших українських заводів "Турбоатомі" – міністерство економічного розвитку і торгівлі презентувало пакет реформ. До обговорення запросили підприємців з усієї країни. Власне, найбільш обговорюваною темою стала аграрна.
Загалом, у міністерстві виділили 4 пріоритетні напрямки:
- Запровадження ринку землі.
- Приватизація. Не виключено, що серед 5 великих і 300 малих держпідприємств під неї потрапить і "Турбоатом".
- Реформа трудового законодавства.
- Розширення кількості країн, де діятиме зона вільної торгівлі для українських товарів.
Відео: Мінекономіки презентувало пакет реформ у Харкові