Про це під час парламентського столу "Вплив тарифної політики на промисловість і економіку» заявив голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва, заступник лідера РПЛ з економічної політики Віктор Галасюк.
Як повідомляється, нардеп направив депутатське звернення до НКРЕКП, щоб отримати звіти про оцінку, на основі яких встановили нову вартість приєднання.
Пройшов 10-й день, відповіді від НКРЕКП досі немає. Але прямий запит до ТОВ "Делойт і Туш" виявився більш результативним. Отримав чітку відповідь від керівництва компанії: компанія не оцінювала ВАТ "Львівобленерго", ВАТ "Кіровоградобленерго", ВАТ "Київобленерго", ВАТ "Прикарпаттяобленерго", ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго" з метою встановлення НКРЕКП питомої вартості НЕСТАНДАРТНОГО приєднання електроустановок до електричних мереж.
За словами Галасюка, в ТОВ "Делойт і Туш" повідомили, що вважають загальний принцип розрахунку питомої вартості нестандартного приєднання спірним, а деякі з використаних розрахунку параметрів, які суттєво впливають на результат, недоречними.
Разом з тим, в НКРЕКП посилаються саме на оцінки ТОВ "Делойт і Туш" і ще однієї компанії Big4 при обґрунтуванні знову встановлених вартості нестандартного приєднання до електромереж.
"Зазначене, на мій погляд, має ознаки умисного злочину, несе величезні негативні наслідки для української інвестиційної сфери, реального сектора економіки та альтернативної енергетики. Сподіваюся, за результатами мого звернення, НАБУ з цим ефективно розбереться ", – пояснив на своїй сторінці у Facebook голова Комітету, додавши: "Це завдало значного удару по новим виробництвам, будівництва і практично вбило нову "зелену" електрогенерації. Фактично своїм рішенням НКРЕКП штучно побудували стіну від інвесторів, ввели новий "податок" на розвиток і створили бар'єр на вхід в ринок. Інвестори шоковані, зупиняють проекти, згортають інвестпрограми. А голова НКРЕКП Вовк каже – все гаразд, мовляв, це така нова методика НКРЕКП і авторитетна оцінка активів обленерго від Big4 ".