Таку думку висловив політолог Тарас Березовець, коментуючи журналістське розслідування програми "Наші гроші" пише 112.ua.
"Якщо підтвердиться інформація, що там були якісь особливі відносини з російським банком, тим більше, банком ВТБ, який у Росії існує більше 40 років і має репутацію КДБшного банку (через нього тривалий час діяли радянські, а потім російські спецслужби), це великі питання до діяльності голови Нацбанку", – заявив Тарас Березовець.
Він зазначив, що інформація, оприлюднена журналістами, повинна бути перевірена і підтверджена співробітниками правоохоронних та антикорупційних органів.
Це питання прямої компетенції пані Гонтаревої і тут має бути проведено відповідне розслідування Національним антикорупційним бюро. Це пряма їхня компетенція. Повинні бути звернення народних депутатів для того, щоб прискорити процес НАБУ,
– підкреслив експерт.
Як повідомлялося, "Наші гроші", досліджуючи документи панамської юридичної компанії Mossack Fonseca, яка спеціалізується на реєструванні офшорних компаній, виявили зв'язок глави НБУ Валерії Гонтаревої з державним російським банком "Внешторгбанк". Сім'я заступника голови ВТБ Юрія Соловйова є співвласником інвестиційної компанії ICU, яка в минулому році виплатила Гонтаревій 23,5 млн грн.
До осені 2014 року Валерія Гонтарева офіційно була співвласницею компанії ICU, володіючи рівними частками з дружиною Соловйова Галиною Улютіною. Крім цього, офшорна компанія Соловйова QuillasEquities видала кредит у 10 млн дол. офшору KerantoHoldingsLtd (BVI), адреса якого повністю співпадає з центральним офісом групи ICU.
Санкції США проти російського ВТБ змусили Юрія Соловйова продати свій пакет акцій ICU. А офшорна компанія, яка кредитувала бізнес Гонтаревої, була подарована його тещі, яка має український паспорт.
Сама Гонтарева формально продала свою частку в ICU перед призначенням у Нацбанк. Але досі отримує від фінансової групи мільйони гривень. Зокрема, згідно з декларацією за 2015 рік, глава НБУ отримала від ICU 23,5 млн грн, тобто близько 90% всіх офіційних прибутків.