Про це розповіла заступник голови держрегулятора Катерина Рожкова у коментарі ресурсу "Мінфін".
"Загалом залишилося близько 34 банків, які поки недокапіталізували до 200 мільйонів гривень. Критичних з них 13 – все це в основному дуже дрібні банки", – зауважила банкір.
Читайте також: "Банкопад" від НБУ Гонтаревої завдав банківській системі "смертельний удар", – економіст
Вона також підкреслила, що Нацбанк розпочав працювати з цими фінустановами ще в липні 2016 року, коли вони всі зробили капітал у 120 мільйонів гривень.
Ми зустрічалися з власниками цих банків і радили їм або переглянути свої бізнес-моделі, або подумати про добровільну відмову від статусу банку. Все ж вони акумулюють великі гроші, причому живі – ми їх дуже строго перевіряємо. Рік тому вони запевняли нас, що у них є плани з розвитку, але за цей час так нічого й не змінилося. Який сенс вкладати додаткові гроші в банк, якщо він не дає "вихлопу" бізнесу? Після травневих свят ми ще раз хочемо запросити власників невеликих банків, щоб поговорити з ними на цю тему,
– стверджує заступниця голови НБУ.
За її словами, наразі в системі залишаються 3 проблемні банки, а раніше налічувалося 5, однак "Вектор Банк" і "Дімантбанк" перейшли до Фонду гарантування.
Як відомо, в січні 2017 року проблемними вважалися, окрім двох вищезазначених, ще й "Апекс-банк", банк "Гефест" і "Новий банк".