"Беручи до уваги потреби України в зовнішньому фінансуванні і наявні ризики безпеки, ми очікуємо, що нова програма з МВФ буде узгоджена швидко. Не виключено, що вона буде оголошена після завершення місії Фонду в Україні – 25 березня", – йдеться у щотижневому огляді Morgan Stanley.
Згідно з очікуваннями, співпраця з МВФ стане імпульсом для надання Україні позик з боку інших кредиторів, серед яких Євросоюз та Сполучені Штати.
Все це сприяє зниженню ризику неконтрольованої девальвації гривні та послабить тиск на банківські депозити. Крім цього, очікується більш послідовне проведення країною реформ, які сприяють скороченню в середньостроковій перспективі значного зовнішнього боргу і фіскального дефіциту України, – прогнозують експерти інвестбанку.
Старший фінансовий аналітик групи "Інвестиційний капітал Україна" (ICU) Тарас Котович вважає, що поновленню покупок на ринку сприяв також відносно мирний розвиток подій після референдуму в Криму.
За словами фахівця Світлани Русакової, в кінці тижня позитивним фактором послужило підписання Україною політичної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
"Якщо ще на початку тижня покупці були вкрай обережні і нечисленні, то вже в п'ятницю до покупок підключилися і ритейлові інвестори, що викликало черговий етап зростання цін – найстрімкіше за тиждень", – зауважила вона.