В Огляді глобальної конкурентоспроможності, який складає Всесвітній економічний форум - Україна опустилась на 11 позицій, зайнявши 84-те місце. Держави-сусіди - переважно попереду. За останній рік Україну випередили Грузія та Вірменія. Оцінки закордонних експертів підтверджують і українські.
Бізнес всередині країни вже не перший квартал поспіль каже про те, що настрої бізнеса, на жаль, не є позитивними. І ми кожного кварталу кажемо про те, що бізнес хотів би рівних умов, легших умов. Погляньте на індекс інвестиційної привабливості, який обраховує Європейська бізнес-асоціація, і цей індекс знаходиться у негативній площині, на рівні 2,16 за п'ятибальною шкалою, - коментує виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев’янко.
Рейтинг, який складає Всесвітній економічний форум, має кілька складових. З-поміж них найнижчу оцінку отримала робота українських держустанов. Втім, самі чиновники вважають, що бізнесу не перешкоджають, і радять підприємцям вчитись конкуренції.
На початку вересня дві незалежні групи експертів склали свої рейтинги для пострадянських країн-партнерів Європейського Союзу, так званої групи "Східного партнерства". Оцінювали рейтинг євроінтеграції та свободи слова. Тут Україна теж без призових місць. У рейтингу свободи медіа Україні поступились лише Азербайджан та Білорусь.
Власне, Азербайджан та Білорусь належать до країн з так званими авторитарними режимами, а відтак говорити про суттєві досягнення у сфері свободи медіа, дотримання прав та свобод журналістів, не доводиться. Для нас такі показники не є плачевними, але і не задовольняють, - розповіла координатор проекту Наталія Сад.
Інше дослідження - про євроінтеграційні успіхи України - підтвердило тенденцію: показники України знижуються третій рік поспіль. Якщо три роки тому Україну вважали лідером серед країн Східного партнерства, то з часом вперед вийшли Молдова та Грузія, а тепер і Вірменія наздоганяє.
Проблеми зі свободою слова підпсували і цей рейтинг. А також порушення на виборах, корумповані суди і порушення права на мирні зібрання. Втім, у МЗС кажуть - до Європи Україна наближається хоч і не стрімко, але за планом.
Основна маса законопроектів ухвалена, причому - наголошую - частина з них стосується Угоди про асоціацію, а інша стосується безвізового режиму. Що стосується і одного, і другого документа, понад 90 відсотків необхідних законопроектів було ухвалено, - зауважив заступник міністра закордонних справ Андрій Олефіров.
Тож у ЄС розраховують, що Угоду про асоціацію між ЄС та Україною підпишуть вже в листопаді, а ратифікація Європарламентом відбудеться на початку 2014 року. Щодо спрощення візового режиму, то тут про жодні терміни українські дипломати не говорять.