Про це свідчать білборди на столичних вулицях. Так, парламентська фракція "Об'єднання "Самопоміч" намагається привернути увагу громади і керівника уряду до критичної ситуації, що склалася у податковій сфері країни. За словами нардепа Андрія Журжія, підприємці ще більше почали скаржитися на порушення з боку фіскалів.

"Можна говорити скільки завгодно про реформи. Давайте запитаємо у самих бізнесменів чи відчувають вони ці реформи. Вони скажуть, що ні, бо податкова не стала сервісною службою, вона як вибивала гроші, так і вибиває. Вони як писали акти, знімаючи цифри зі стелі, так і пишуть. Як тиснули на бізнес через порушення кримінальних справ, так і продовжують тиснути", – зазначив народний депутат фракції "Об'єднання "Самопоміч" Андрій Жужрій.

Найчастіше фіскали ініціюють відкриття кримінальних проваджень через начебто несплату податків. Хоча згодом 85% справ закривають за відсутністю складу злочину. І таких випадків безліч, зазначають правозахисники.

"Ми маємо приклади, зокрема і по своїх клієнтах, коли податкова, у разі будь-якого спору, який перевищив певну суму, навіть якщо було очевидно, що спір виник лише з питань застосування права, тобто платник податку тлумачить все одним чином, податкова – інакше, то вона приходить на перевірку, нараховує і порушує справу. Що це, як не спосіб тиску?", – обурився старший партнер АО "КМ партнери" Олександр Мінін.

"Фіскальна служба ніколи не зупиниться на першій інстанції, вона проведе платника податків по всіх інстанціях. Просто тягнуть платника до касаціїї, вибиваючи підприємство з роботи на роки два", – сказав керівний партнер юридичної фірми "Гринчук та партнери" Андрій Гринчук.

Натомість, справжніх боржників податківці не хочуть помічати.

"Кричущий такий випадок як "Укрнафта", де компанія фактично заборгувала перед бюджетом більше ніж 11 мільярдів гривень. І що ви думаєте? Є якісь кримінальні провадження? Є якісь справи доведені до суду? Ні! Зате в нас купа людей, які ходять під кримінальним провадженням, бо вони не знаходять спільної мови з представниками ДФС, коли ті вимагають, фактично, хабарі", – пояснила народний депутат, фракція "Об'єднання "Самопоміч" Вікторія Войціцька.

Не менш кричущими є і порушення з відшкодування ПДВ. За законом, з 1 лютого мала б запрацювати система автоматичного повернення цього податку. Натомість, гроші отримують лише обрані. А загальний борг з відшкодування ПДВ на 1 листопада 2016 року вже перевищив суму у 24 мільярди гривень.

"Ті самі компанії, які подаються в один і той самий період, в цей же період мають отримати відшкодування. Відшкодовується одна компанія за тридцять днів, а інша – за шість і більше місяців. Тобто не виконуються норми закону, а щоб цього не буде видно, то частина реєстру ховається і говориться, що ми не можемо показати цю інформацію. В нас було багато звернень, коли підприємству не відшкодовували за, так званий, податковий борг і викидали з автоматичного відшкодування взагалі. 100 гривень податкового боргу за землю, якого ніколи в житті не було, проте зупинялось відшкодування 2-ох,3-ох чи 5-ти мільйонів гривень", – зазначив народний депутат, фракція "Об'єднання "Самопоміч" Андрій Журжій.

Народний депутат Андрій Журжій вже двічі звертався до уряду щодо фактів порушень законодавства податківцями і їх вищим керівництвом. Проте, з боку уряду – жодної реакції. Тепер депутати вимагають звільнити з посади керівника ДФС. А також ліквідувати фіскальну поліцію та створити службу фінансових розслідувань. Тільки так можна буде реформувати податкову службу та зупинити тиск на український бізнес, переконані народні депутати.