Загалом ця сфера досить стрімко розвивається. Бізнеси все частіше починають використовувати криптовалюти, мільярдери діляться своїми прогнозами щодо їх росту та додають крипту до своїх інвестиційних портфелів.

Читайте також Перевершує навіть золото: чому біткойн – це нова ера цифрових можливостей

При такій великій популярності охочих стати власниками криптовалюти також немало. Водночас не всі розуміють, з чого почати торгівлю та на що звернути увагу. Тож розглянемо детальніше це питання.

Основні стратегії торгівлі криптовалютою

Існує чимало стратегій торгівлі криптовалютою. Щоб обрати підходящу саме для вас, треба враховувати ключові фактори, як-от фінансові цілі, можливі ризики, терміни та часові зобов’язання.

Також завжди можна звернути увагу на те, які стратегії для торгівлі криптовалютою сьогодні мають попит серед учасників ринку. Ось деякі з них:

 • Криптоарбітраж – це на перший погляд досить проста стратегія навіть для початківців. Суть полягає у тому, що трейдер купує і продає криптоактиви на різних біржах, на яких спостерігається різниця в цінах. Але тут варто враховувати різний розмір комісій між біржами. Крім цього, важливо розуміти, що це досить популярна стратегія, і багато гравців ринку активно користуються можливостями арбітражу за допомогою складних торгових ботів, які виконують угоди за лічені мілісекунди;
 • Копітрейдинг – в основі цієї стратегії лежить копіювання початківцями угод інших досвідчених трейдерів. Усі процеси відбуваються синхронно та автоматизовано за допомогою спеціальних алгоритмів: підписники відкривають та закривають угоди тоді ж, коли й професійний трейдер;
 • Дейтрейдинг – це торгівля в межах одного торгового дня. Це означає, що відкриті позиції, як правило, не переносять на наступний день незалежно від результату. Кількість добових угод може сягати сотні;
 • Скальпінг – проведення незначних/невеликих угод направлених на коливання курсів, на короткострокових часових проміжках з невеликим прибутком. У цій стратегії акцент роблять на кількості угод. Тобто їх загальний об’єм має більш важливе значення, ніж прибуток від однієї угоди;
 • Swing трейдинг – використання коливання цін задля отримання заробітку у короткостроковій чи середньостроковій перспективі. Завдання трейдера – отримати максимальний прибуток з мінімальною кількістю угод. Для цієї стратегії важливий технічний аналіз, який може допомогти відстежувати тенденції на ринку.
 • Торгівля в діапазоні – це коли обрана криптовалюта протягом довгого проміжку часу торгується у визначеному діапазоні. Суть стратегії полягає у тому, щоб визначити верхню та нижню межі ціни та проводити угоди у цих рамках. Для цієї стратегії також часто використовують автоматизовані інструменти – торгові боти.
 • Автоматичний режим – це криптотрейдинг, для якого потрібна участь системи або програмного забезпечення. Тобто алгоритм опрацьовує багато індикаторів, при цьому тут майже відсутній людський фактор та емоції, що сприяє зниженню ризиків. Адже торгові боти зазвичай заточені під певні параметри: конкретний актив, фазу ринку, торгову стратегію. Разом з тим це тягне за собою ризики використання у разі зміни ситуації на ринку або переходу на інший актив. Наприклад, бот, який приносить прибуток при торгівлі біткойном може показувати збитки на більш волатильних активах.

Які інструменти допоможуть вибрати торгову стратегію

Враховуючи різномаїття торгових стратегій, вкрай важливо розуміти, що відбувається як безпосередньо на ринку криптовалют, так і навколо нього. Саме ці дані допоможуть відстежувати головні зміни та тенденції, зокрема, у криптосвіті, а також підбирати саме ту стратегію, яка буде найбільше підходити цілям та планам трейдера й дасть змогу реалізувати можливості, які пропонує ринок. До прикладу, технічний та фундаментальний аналізи допоможуть оцінити ситуацію на крипторинку. Розгляньмо детальніше ці інструменти.

Технічний аналіз

За допомогою цього методу прогнозують динаміку цифрового активу на основі даних про його попередні показники. Адже курс криптовалют вважають циклічним.

Таким чином трейдери шукають основний тренд на ринку та найвигідніші точки входу за ним, а також виділяють патерни. Під час технічного аналізу звертають увагу, зокрема, на такі дані:

 • зони підтримки та опору (діапазон на графіку, де ціна або змінює напрямок руху, або призупиняється);
 • об’єм торгів;
 • діапазон руху ціни.

Цей вид аналізу походить з класичних фінансових ринків.

Фундаментальний аналіз

Цей тип аналізу більше сфокусований на визначенні справедливої вартості активу. Ключова перевага – розуміння довгострокового та середньострокового тренду на ринку. Основою для цього є детальна оцінка конкретного активу (ключові проєктні показники, ончейн-метрики, фінансові показники) та вивчення інформації про політичну, економічну ситуацію у світі та інші важливі інформаційні приводи, які можуть впливати на рух котирувань.

Головне завдання під час фундаментального аналізу – охопити максимально широкий спектр даних, враховуючи внутрішні та зовнішні фактори впливу.

Також варто зауважити, що для формування кращого розуміння ситуації варто поєднувати вищезгадані методи аналізу. Продумані кроки та перевірені методи трейдингу на крипторинку сприятимуть досягненню фінансових цілей.

Як зробити перші кроки у світі криптовалют

Важливо обрати платформу для криптооперацій, яка буде зручною та надійною. Так, криптобіржа WhiteBIT створила для своїх клієнтів максимально комфортні умови та подбала, щоб і новачки, і досвідчені трейдери мали цілодобову інформаційну підтримку від команди фахівців.

До слова, зробити перші кроки у криптосвіт з WhiteBIT досить просто. Потрібно лише:

 • Зареєструватися;
 • Пройти верифікацію особи (КУС);
 • Поповнити баланс;
 • Почати торгівлю.

Усі операції на цій платформі проводяться швидко та безпечно, а користувачі WhiteBIT можуть придбати крипту як за звичні нам фіатні гроші, так і за інші цифрові валюти. До того ж криптобіржа підтримує понад 350 торгових пар для проведення операцій з цифровими активами, 270 коїнів та токенів та 10 національних валют.

Отже, у кожного є вибір: стояти осторонь криптоіндустрії та спостерігати за успіхами інших, або ж спробувати пізнати цифрові валюти та, за допомогою надійної криптобіржі й актуальної інформації ринку, творити свою історію.