Кабмін ініціює перегляд тарифів на газ залежно від імпортної ціни за підсумками I кварталу 2016 року.
Тарифи на газ
— Це на перший погляд логічно. Не "на перший" — не дуже. Тому що в нас газ не є тим товаром, який повністю можна використати у місячний термін. Тобто те, що закупили, має одразу йти у мережу і повністю споживатись. Якщо тарифи будуть переглядатись щомісяця – компанія не зможе ніде цей газ накопичити. Якщо раптом виникнуть форс-мажорні погодні умови – де взяти запас?
Кожного місяця переглядати тарифи – наче й добре, але це фантастика, яка не завжди добре спрацює.
— Для того, щоб забезпечити електроенергією взимку – має бути накопичене вугілля та газ за однією ціною.
Черговий популізм?
— В уряді чомусь не бажають ані рахувати, ані робити прозорий ринок газу. Уряд трохи змінив систему пільгового обсягу газу. Спочатку з 2,5 тисячі кубів на рік зробили 200 кубів щомісяця і не більше. Зараз запропонували зробити 1200 кубів на весь опалювальний сезон, а це більше, ніж вдвічі зменшили пільговий обсяг газу. Це подають як перемогу. Тобто раніше протягом року використовували 2500 кубометрів за найнижчою ціною. А тепер – лише упродовж 6 місяців 1200.
Витратний "Нафтогаз"
— Найбільш витратним в Україні є існування "Нафтогазу". "Укргазвидобування" отримує приблизно 500 гривень за тисячу кубів, а "Нафтогаз" як посередник отримує за свої послуги 3300 гривень на ті самі тисячу кубів.
Більше — дивіться у відеоінтерв’ю.