Як пишуть американські ділові видання CNBS і Bloomberg, в результаті такого різкого падіння торги довелося призупинити через кілька хвилин після відкриття. Якщо після відновлення втрати сягнуть 13%, торги призупинять ще на 15 хвилин. Якщо падіння складе 20%, ринки закриють на день.
Радимо ознайомитися! Ціни на нафту рекордно знизилися й спричинили різке падіння світових фондових ринків: деталі
За три хвилини торгів найбільше обвалилися акції таких нафтових компаній, як:
- ConocoPhillips – на 26%,
- Chevron – на 14,47%,
- Exxon Mobil – на 14,2%.
Хоча падіння індексу S&P 500 щодо річного піку 19 лютого склало 20%. Проте, за даними американських аналітиків, падіння 9 березня не входить навіть в топ-20 найбільших денних падінь індексу в його історії.
Перед початком торгів падіння ф'ючерсів на індекс S&P 500 перевищувало 5% – після досягнення цього порогу торги зазвичай призупиняють.
Президент США Дональд Трамп назвав Саудівську Аравію та Росію винними у ситуації. Оскільки ті сперечаються щодо цін і потоків нафти.
Зауважимо, що падіння ринків у США відбулося на тлі аналогічної ситуації в Європі та Азії.
Цікаво! Обвал цін на нафту: як це вплине на Україну, курс гривні і ціни на бензин
Чому ринки обвалюються
Обвал ринків відбувається після різкого падіння цін на нафту: барель Brent уночі проти 9 березня подешевшав на 30% до 30 доларів. Це найвідчутніший одноденний обвал цін, починаючи з 1991 року.
Причина – розрив угоди між ОПЕК і Росією щодо зниження рівня видобутку нафти. У Кремлі наголошують, що угода з ОПЕК не відповідає їхнім інтересам. У Роснафті кажуть, що країна розраховує нарощувати нафтовидобуток.
Водночас Саудівська Аравія знизила ціну на нафту, яку вона продає на зовнішні ринки. Вартість аравійської нафти досягла максимуму за останні 20 років величини. Такими безпрецедентними знижками тут хочуть спонукати нафтопереробні компанії в Європі, Азії та США купувати саме саудівську нафту. Також ЗМІ пишуть, країна заявила про намір збільшити видобуток нафти.