Нахабний арешт зерна селян
До команди "ЦРУ" надходить безліч заяв про рейдерські захоплені в Україні, серед них були й повідомлення про компанію "Агроінвестгруп". Перше, що спало на думку, що це – звичайна напівкримінальна розбірка. Адже власники цього велетенського холдингу спочатку приймали зерно у тисячі фермерів на власні елеватори для подальшої реалізації, а далі:
"Фермер здає зерно, береться пакет документів, що є там майно на такому то елеваторі. Потім ці документи передаються на порт, що ми передали імпорт, потім державі виставляється питання з повернення ПДВ", – пояснив адвокат Ростислав Попович.
До слова: Як приватні фірми отримують прибутки з державної землі: шокуюче розслідування
За словами адвоката, об’єми досить великі, а зерно, яке розміщене на елеваторі, нікуди не виходить. "Де-факто, їздять просто документи і на цьому заробляються кошти", – додав Попович.
Тобто, звичайна схема з уникнення від сплати ПДВ. Таких історій тисячі й трапляються вони мало не щодня, якби не одне але: замість того, щоб просто арештувати елеватори і вести собі розслідування, прокурори, чомусь, насамперед, арештували зерно звичайних селян, які про оборудки з ПДВ ні сном, ні духом не відали.
Як відбулась схема грабунку
Першим у цій історії нам вдалося знайти адвоката постраждалих селян Ростислава Поповича. Він пояснив нам те, що сталося з сотнями фермерів, яким не пощастило здати своє зерно на елеватори "Агроінвестгруп".
Ростислав Попович
"Для загального розуміння, до прикладу, ставимо на стоянку автомобіль – один, другий, третій. Ми є власниками цих авто. Завтра з’являються правоохоронні органи і накладають арешт на стоянку і на майно, яке там розташоване. Потім передають ваш автомобіль третій особі", – пояснив адвокат.
Варто знати: Найнахабніша банда "чорних реєстраторів" в Україні: хто вони
Мало того, що сам факт арешту зерна селян викликає, м’яко кажучи, подив, адже не в селянах ж справа в оборудках власників елеваторів, так ще й саме зерно продали учетверо дешевше.
Схема з реєстраторами, щоб ви розуміли, вона пішла у минуле. Є нова схема, коли накладають арешт на майно, передають його на зберігання в АРМу, АРМА його продає за значно заниженою ціною і все,
– зазначив Попович.
Торги по арештованому в селян зерну можна знайти на сайті АРМА.
Торги щодо арештованого зерна
З чотирьох охочих взяти участь в торгах – двох відхилили, одному повернули внесок.
З чотирьох охочих – двох відхили, одному повернули внесок
Єдиному учаснику торгів, що на них залишився, продали 4,5 тисячі тонн зернових менш, ніж за 9 мільйонів гривень. Водночас, що коштувало все це добро на той момент більше ніж 35 мільйонів.
Лише одному продали зерно менше ніж за 9 мільйонів гривень
"Через схему з АРМОю це все майно продається третім особам за 25% вартості цього майна. Виходить, що фермери не просто в мінусі, а їм завдали реальних збитків", – зазначив адвокат.
Головними учасниками цієї схеми є:
• ГПУ – арештувала зерно фермерів і передала його агенції АРМА в "управління".
• АРМА – без дозволу суду швиденько виставила на продаж через платформу СЕТАМ.
• СЕТАМ – продала зерно у чотири рази дешевше, ніж воно коштувало.
Більше – дивіться у програмі.