Загалом принцип конвертації, який застосовується усіма банками схожий. Оскільки, він безпосередньо залежить від певних параметрів встановлених банком на платіжній системі. Різниця полягає в кількості розрахункових валют для банку по картках Master Card та Visa і в тому, який курс фінустанова використовує для конвертації.
Щоб уникнути подвійної конвертації, перш ніж поїхати за кордон необхідно звернутись до банку. Фахівці порадять, в якому саме регіоні, яка валюта розрахунку платіжної системи з Банком діє. Також, необхідно заздалегідь, до поїздки уважно вивчити тарифи, які найчастіше використовуватимуться за кордоном - зняття готівки, і конвертація. Оскільки, будь-яка картка Master Card або Visa Union Standard Bank є мультивалютна - це надає можливість клієнту мати кошти в гривні, доларах США та Євро одночасно в одній картці та уникнути комісії за конвертацію. Тобто, Клієнту немає потреби розмірковувати в момент проведення операції в будь-якій країні світу - яку саме картку необхідно обрати для більш вигідного курсу.
Крім цього, якщо у Клієнта на рахунку лише гривня, він може проводити операції по вигідному курсу. Оскільки, перерахунок відбувається за курсом НБУ та додатково застосовується комісія за конвертацію.
Крім того, експерти рекомендують власникам пластикових карт попереджати банк про свій намір виїхати за кордон. Оскільки, найчастіше фінустанови стежать за операціями по карткових рахунках, і при виникненні підозрілих витрат - - карту можуть заблокувати.
2 хв
Розрахунки за кордоном можуть мати неприємні наслідки
Запланували поїздку за кордон? Обрали країну, спакували валізу та прихопили пластикову карту з необхідною сумою. Проте, це ще не все. Неприємним сюрпризом при використанні пластику за кордоном можуть стати витрати на конвертацію.