"Потрібно серйозно контролювати екологічний аспект і запровадження екологічно безпечних технологій в Україні відповідно до найвищих світових стандартів. Такі технології запроваджують у США та європейських країнах", - заявив Валерій Боровик в коментарі УНН.
Він нагадав, що в Польщі пріоритетом під час видобутку сланцевого газу була, власне, екологічна безпека.
"Але потрібен контроль за тими компаніями, які будуть розробляти родовища для того, щоб вони застосовували технології найвищого рівня", - пояснив Боровик.
Експерт розповів, як можна вберегтись від небезпек, пов'язаних з видобутком цього палива.
"Перша проблема, яка може виникнути, - це потрапляння небезпечних розчинів в питну воду та до екосистеми загалом. Для того, щоб вберегтися від цього, потрібно, щоб кожну свердловину оснащували сталевими обсадними колонами, які повинні спускатися і нижче водоносних зон. Крім того, проміжок між стінками цих колон та ґрунтом має бути заповнений цементом. Ще одне: рідину, яку відкачують з газом та пластовими водами, обов’язково слід утилізувати", - повідомив Боровик.
"Ще один момент - міграція сланцевого газу. Це означає, що для видобутку слід брати ділянки з запасом газу на площі десь двадцять кілометрів, адже може статися неконтрольований вихід сланцевого газу", - додав він.
До слова, у 2013 році український уряд планує підписати угоди про розподіл продукції з британською Shell та американськими Chevron й ExxonMobil, що має дати офіційний старт пошуку в Україні сланцевого та інших нетрадиційних газів. Сам же видобуток почнеться значно пізніше.