Попри те, що фондові ринки ринки пережили ще одне падіння, експерти Morgan Stanley на чолі з економістом Четаном Ахья зазначають про швидке відновлення економіки, пише Markets Insider.

Актуально: Нафта й акції подешевшали ще більше через ситуацію з коронавірусом у Китаї

За словами економістів американського банку, світова економіка повернеться до передкоронавірусного рівня до четвертого кварталу цього року і сприятиме до 2021 року сильному відскоку фондового ринку від тенденції спаду, додали економісти банку.

Ми маємо більшу впевненість у нашому попередньому прогнозі про відновлення економіки за V-подібною формою,
– стверджують експерти Morgan Stanley.

За прогнозами американського банку, у результаті швидкого відновлення економіки підскочать і ціни на нафту, повернувшись до значень, зафіксованих ще до початку пандемії. Хоча в цьому питанні аналітики все ж зазначають, що вартість сировини зростатиме повільно.

У Morgan Stanley зазначають, що державний борг великих економік поповниться, оскільки інвестори вкладатимуть гроші в більш ризикові активи.

Події фінансового ринку України: НБУ знизив облікову ставку до 6%. Як це позначиться на економічній ситуації в країні

Навіть якщо восени буде зафіксовано спалах другої хвилі коронавірусу, у Morgan Stanley не прогнозують значного економічного спаду. Експерти стверджують, що у такому випадку влада країн буде вже ретельніше оцінювати ризики і вводити карантин "вибірково".

Сценарії економічного розвитку Morgan Stanley

  • Згідно з "ведмежим" сценарієм Morgan Stanley, друга хвиля коронавірусу призведе до введення строгого карантину та повторного тимчасового припинення економічної діяльності.
  • Відповідно до другого сценарію – оптимістичного – до кінця цього року промислове виробництво у світі "подвоїться".