Регулювання

Уже очевидно, що запровадження регулювання криптосектору – це всього лише питання часу. Над цим працює більшість юрисдикцій у світі. Зокрема, можна згадати про США та Євросоюз.

Очікують, що у 2024 продовжать формуватися чіткі правила, завдяки яким вдасться забезпечити правову базу для технології блокчейну та криптовалют. Йдеться про глобальний масштаб. Річ у тому, що країни мають різні підходи до створення нормативно-правової бази для регулювання криптосвіту, адже вони враховують унікальні економічні, політичні та соціальні особливості.

Запровадження регулювання у криптосвіті сприятиме прийняттю цифрових активів на масовому рівні. Для прикладу, це дозволить традиційним фінансовим гравцям більш активно брати участь в операціях на крипторинку.

Акцент на безпеці

Криптосвіт стрімко розвивається та розширюється. Це неможливо заперечувати, адже загальна капіталізація ринку криптовалют на сьогодні становить понад 1,5 трильйона доларів. Проте кіберзлочинність, на жаль, також не стоїть на місці. Тож одним із ключових трендів 2024 року буде посилення безпекової інфраструктури компаній, які працюють з криптовалютами та іншими цифровими активами.

Стейблкойни

У 2024 році у криптосвіті може з’явитися кілька нових стейблкойнів. Це цифрові монети, курс яких прив’язаний до інших активів. Відтак поява нових стейблкойнів може відіграти критично важливу роль для всієї індустрії. Все тому, що навіть під час волатильних періодів, стейблкойни – це своєрідні острівки стабільності у криптосвіті. Вони можуть бути надійним варіантом для збереження активів та розрахунковою одиницею, пише Finextra.

Цифрові валюти центральних банків

Центральні банки багатьох країн уже роками працюють над створенням власних національних валют у цифровому форматі. Вони відомі, як CBDC (Central bank digital currency). І саме у 2024 році очікують, що деякі регулятори зможуть досягти значних успіхів у цій сфері. Йдеться як про розробку, так і впровадження цифрових валют.

Додамо, що Україна з 2021 року працює над створенням електронної гривні. У Національному банку України зазначають, що головне завдання е-гривні – це ефективне виконання всіх функцій грошей, доповнюючи готівкову та безготівкову форми гривні.

NFT

Невзаємозамінні токени – це особливий вид криптовалюти. Головна відмінність NFT (non-fungible token) від інших видів токенів полягає в "неповторності" даного токену. Це означає, що контент NFT є унікальним і не може бути відтвореним повністю в аналогічному токені.

Як правило, NFT асоціюється зі світом мистецтва. І хоча, за деякими прогнозами, ця сфера індустрії вже пережила пік своєї популярності, 2024 рік може багато що змінити. Зокрема, очікують, що невзаємозамінні токени стануть більш популярними у таких сферах:

  • Інтелектуальна власність;

  • Ринок нерухомості;

  • Геймінг.

Халвінг біткойна – одна з ключових подій року

Біткойн роками зберігає за собою звання головної криптовалюти у світі. На ринку частка цієї цифрової монети становить понад 52%. Логічно, що будь-які зміни, які мають бодай найменше відношення до біткойна, впливають на ринок загалом. Це буде особливо актуально у 2024 році.

У квітні 2024 року має відбутися новий халвінг біткойна, під час якого винагорода за майнінг цифрової монети зменшиться вдвічі. Більше про особливості цього процесу та вплив на ціну біткойна читайте тут.

Загалом інвестори та трейдери очікують, що у 2024 році ціну біткойна буде підтримувати бичачий тренд. Один із ключових аргументів – криптовалюта завжди дорожчала після халвінгу. За прогнозом Standard Chartered Bank, біткойн має потенціал для подорожчання до безпрецедентних 100 тисяч доларів за монету уже до кінця 2024 року.

Як підготуватися до нового року у криптосвіті

Найімовірніше, саме 2024 рік стане одним із поворотних моментів в історії криптовалюти. Експерти прогнозують, що наступного року на ринку буде бичачий, тобто зростаючий тренд. Серед ключових підстав для таких очікувань є як вищезгадані халвінг біткойна та просування з регулюванням, так і ширша адаптація криптовалют у світі фінансів та ймовірна зміна курсу центробанків.

Тож цілком доречно підготуватися наперед та використати нові можливості на ринку криптовалют. Для цього можна заручитися підтримкою однією із передових криптобірж Європи, яка має українське коріння, – WhiteBIT. Ця біржа не просто активно розвивається, але й слідує принципам прозорості та захищеності усіх операцій.

Аби зручно та швидко придбати бажану криптовалюту, необхідно зробити всього кілька кроків:

  • Спершу зареєструватися на WhiteBIT: це можна зробити як через офіційний сайт біржі, так і через мобільний застосунок;

  • Пройти верифікацію особи – це критично важливий елемент для гарантування безпеки усіх користувачів платформи;

  • Після завершення налаштування облікового запису поповнити баланс за допомогою однієї з доступних на платформі платіжних систем;

  • Після внесення коштів на баланс можна перейти до придбання криптовалюти. Алгоритм дій такий: увійти в розділ "Торгівля" – обрати "Швидкий обмін" та необхідну торгову пару – вказати суму, на яку плануєте провести транзакцію – натиснути кнопку "Підтвердити".

Отже, є реальні шанси, що у 2024 році настане новий етап у криптосвіті. Принаймні про це свідчать прогнози досвідчених експертів ринку. Водночас крипторинок відомий стрімкими коливаннями. Встигати за всіма змінами як у короткотривалій, так і довготривалій перспективі краще з надійним партнером, як-от криптобіржа WhiteBIT. Адже ця платформа пропонує користувачам понад 270 активів, більше ніж 350 торгових пар та 10 національних валют.