Першим про це заявив у вівторок, 14 квітня, голова ГО "Національна рада економічного розвитку" та Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Запроваджувати цінове регулювання мали вже з 15 квітня.

Важливо знати Магазини погодилися знизити ціни на час карантину: які саме і на що

За його словами, уряд збирався моніторити ціни на 10 продуктів та 8 фармацевтичних препаратів та 2 медичні товари (медичні маски та рукавички, адже це засоби індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу). При цьому державне регулювання стосуватиметься лише закладів торгівлі, але не зачіпатиме виробників або постачальників.

Вже після засідання Кабміну міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко підтвердив намір уряду повернутися до цінового регулювання. Однак мова йде лише про 10 видів товарів.

"Ми плануємо і працюємо над тим, щоб ввести зараз більш м'який інструмент регулювання. На цей час це 10 товарів. Це основні товари для кожної людини – борошно, цукор, макаронні вироби, молоко, хліб, м'ясо птиці, яйця, гречка, вершкове масло", – заявив Петрашко.

10-им товаром, про який не згадав міністр, але про який писав Олексій Дорошенко, є мінеральна вода без газу.

У який спосіб держава впливатиме на ціни

  • Заклад торгівлі через електронну форму зобов’язують повідомляти про намір підвищити ціну на товари зі списку до Держпродспоживслужби.
  • Держава ж буде вивчати причини підняття ціни, визначатиме економічну обґрунтованість такого рішення та надаватиме свій висновок.

Скасували вплив держави на ціни, нагадаємо, рішенням Кабміну від 7 червня 2017 – майже три року тому.

Карантин
Які заклади працюють у період карантину / Інфографіка 24 каналу