Таку думку у коментарі "Апострофу" висловив генеральний директор "Українського кредитно-рейтингового агентства" Станіслав Дубко.
Це може призвести до того, що переговори продовжаться вже по факту дефолту, коли кредитори будуть бачити і розуміти — країна не може або не хоче їм платити. Скоріш за все, після цього переговори продовжаться, і буде знайдено якесь середнє рішення,
— вважає експерт.
Він зазначив, що врятувати українську економіку можуть нові кредити, але грошей нам не дадуть, доки реформи не почнуть проводити активніше.
Дубко вважає, що Україні варто провести міжнародну конференцію інвесторів, за підсумками якої країна могла б отримати додаткові гроші.
"Але ступінь готовності України до прийняття донорської допомоги залишається низькою. На закриття дірки в бюджеті гроші давати не будуть. Кошти виділять тільки під конкретні програми. Але, на жаль, Україна не поспішає залучати кошти і реалізовувати рамкові програми, підписані з ЄС ще минулого року", — зазначив фахівець.
Те, що ризик прострочити виплати є, підтверджують кредитні рейтинги, присвоєні України і випускам її облігацій.
До слова, міжнародне рейтингове агентство Standard&Poors прогнозує пришвидшення падіння валового внутрішнього продукту України у 2015 році до 7,5% з 6,8% з подальшим його відновленням на 2% у 2016 році і на 3,5%-4% в наступні два роки.